odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 506154

SKOTSKO s výletem ostrov SKYE 2023

Termín: 12.07. (St) - 19.07. (St) 2023

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Bez stravy

Cena: 26 490 Kč

Poloha

SKOTSKO s výletem na ostrov Skye 2023
poznávací letecký zájezd

 

 

 

Glasgow - Stirling - Loch Ness - Rosslynská kaple - Jedburgh - Dryburgh Abbey - Ben Nevis - ostrov Skye - Dunvegan - Blair Castle - Scone Palace - Edinburgh...

 

 

Termíny 2023

Počet dní/nocí

cena

12.07. - 19.07.

poslední 4 místa

8/726 490 Kč

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.01.2023):   -500,- Kč/os.
 
 

Program

1.den - V cca 6.30 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do Edinburghu. Přílet do Skotska v cca 10.30 hod. Vyhlídka na mosty přes záliv FIRTH OF FORTH. Zastávka u velkolepých pozůstatků PALÁCE LINLITHGOW, rodiště skotské královny Marie Stuartovny. Návštěva impozantního technického díla FALKIRK WHEEL - lodního výtahu překonávajícího 24 m vysoký rozdíl mezi hladinami kanálů Clyde a Union. Fotopauza u KELPIES - dvou 30 m vysokých soch koňských hlav. U ubytování.

 

2.den - Návštěva tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která se díky románu "Šifra mistra Leonarda" stala poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem. Prohlídka města JEDBURGH s monumentálním opatstvím. Návštěva působivého DRYBURGH ABBEY, místa posledního odpočinku Waltera Scotta, a také nedalekého MELROSE ABBEY, kde je pohřbeno srdce legendárního skotského krále a národního hrdiny Roberta Bruce. Návrat na ubytování.

 

3.den - Prohlídka metropole Skotska - EDINBURGHU, města s nenapodobitelnou atmosférou, které svou polohou patří mezi nejkrásnější na světě. Návštěva mohutného hradu s expozicí skotských korunovačních klenotů. Procházka po tzv. Royale Mile lemované mnoha historicky cennými stavbami (katedrála St. Giles, dům Johna Knoxe, parlament, palác Holyrood...). Návrat na ubytování.

 

4.den - Výjezd lanovkou za neopakovatelnými pohledy k nejvyšší britské hoře BEN NEVIS (1 343 m). Zastávka ve FORT AUGUSTUS s unikátní soustavou zdymadel na Kaledonském kanálu spojujícím Severní moře s Atlantským oceánem. Návštěva romantické zříceniny hradu URQUHART CASTLE na břehu bájného jezera LOCH NESS. Ubytování.

 

5.den - Celodenní výlet na tajuplný ostrov SKYE: zastávka u ostrovního hradu EILEAN DONAN CASTLE, který patří mezi nejfotografovanější skotské atrakce; prohlídka hradu DUNVEGAN a jeho nádherných zahrad; v případě příznivého počasí plavba loďkou k jediné kolonii volně žijících tuleňů v Evropě; návštěva malebného přístavního městečka PORTREE. Návrat na ubytování.

 

6.den - Exkurze do palírny tradiční skotské whisky spojená s ochutnávkou. Prohlídka hradu vévody z Atholu - BLAIR CASTLE s krásnými zahradami a bohatou expozicí. Návštěva místa korunovace skotských králů - SCONE PALACE, sídla rodu Mansfieldů s okouzlujícími zahradami a vzácnými sbírkami umění. Ubytování v centru Glasgow.

 

7.den - Zastávka na památném bojišti BANNOCKBURN. Návštěva města Stewartovců, starobylého STIRLINGU. Prohlídka GLASGOW, třetího nejnavštěvovanějšího a největšího města Velké Británie proslaveného především kulturou, architekturou a designem (gotická katedrála sv. Munga, možnost návštěvy fotbalového stadionu Rangers, muzeí či galerií…). Návrat na ubytování.

 

8.den - Návštěva galerie KELVINGROVE - nejnavštěvovanějšího muzea na ostrovech mimo Londýn. Naleznete zde mimo jiné sbírky brnění, obrazy francouzských impresionistů či obraz Salvadora Dalího Ukřižování Ježíše Krista. Zastávka u stadionu fotbalového klubu Celtic. Transfer na letiště. V cca 17.30 hod. odlet z Edinburghu přes Amsterdam do ČR. Přílet do Prahy v cca 22.30 hod.

Ubytování

7x ubytování v hotelu - www.premierinn.com (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením).

 

Možnost příplatku jednolůžkového pokoje: 8 000 Kč.

Stravování
VLASTNÍ
Cena zahrnuje

 letenku Praha - Edinburgh - Praha včetně odbaveného zavazadla
 dopravu klimatizovaným autokarem ve Skotsku
 7x ubytování v hotelu - www.premierinn.com (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 průvodce
 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 komplexní cestovní pojištění vč. storna z důvodu nemoci (lze připlatit u CK)
 doporučená částka na vstupy do objektů (cca 110,- GBP)

 stravování

Doprava

Letecká (společnost KLM) + přejezdy klimatizovaným transferem během zájezdu dle programu.

Odlet cca 6:30h/ Přílet cca 22:30h: PRAHA - Letiště Václava Havla.

Poznámka
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.
 
12.07. (St) - 19.07. (St) 2023 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji
Bez stravy
Letecky/Praha
-First minute26 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměVelká Británie
Místopoznávací zájezd
HotelSKOTSKO s výletem ostrov SKYE 2023
Cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji
Termín12.07.2023 - 19.07.2023
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...