odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 797392

TURECKO (letecky) - 2019! ****

Termín: 03.10. (Čt) - 11.10. (Pá) 2019

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 19 990 Kč

Poloha

TURECKO
devítidenní letecký poznávací zájezd

 

Kappadokie - Uchisar - Kaymakli - Ihlara - Kervansaray Sultanhani - Pamukkale - Hierapolis - Afrodisias - Artemidin chrám - Didyma - Pergamon - Burse - Istanbul - Bospor...

 

 

Termín 2019

dní/nocí

cena (Kč)

03.10. – 11.10.9/819 990,-

 

 

 

Program

1.den - V cca 9.30 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Kayseri (čekání na přestupu cca 2,5 hod.). Transfer na ubytování.

 

2.den - Celodenní program v oblasti KAPPADOKIE, v pohádkové krajině vytvořené sopečnými vyvřelinami a dešťovou vodou, která pak společně s větrem vymodelovala měsíční krajinu skalních pyramid, kuželů a jiných tvarů dosahujících výšky až 100 metrů. Zastávka v typické vesničce UCHISAR se skalním hradem nabízejícím nádherné panorama. Výlet do skalního města GÖREME s jeskynními obydlími a kostely prvních křesťanů. Prohlídka skalního klášterního komplexu ZELVE a pozoruhodného podzemního města KAYMAKLI se spletitým labyrintem chodeb vykutaným v 8 hloubkových úrovních. Návrat na ubytování.

 

3.den - Návštěva kaňonu IHLARA s malovanými kostely z 6-11. stol. vytesanými v měkké sopečné hornině a skalisky neobyčejných tvarů, které vytvořily kulisu mnoha filmů. Zastávka v KERVANSARAY SULTANHANI, malé pevnosti, která sloužila k ochraně a odpočinku karavan. Přejezd do KONYE, bývalého sídla Řádu tančících dervišů a nejortodoxnějšího města v Turecku. Ubytování.

 

4.den - Návštěva PAMUKKALE, svérázných travertinových teras tvořících kamenné kaskády a jezírka s minerální vodou. Prohlídka vykopávek dávného lázeňského města HIERAPOLIS (Apollonův chrám, nekropole, římské divadlo, možnost koupání ve stylovém bazénu s mramorovými sloupy a minerální vodou). Ubytování.

 

5.den - Výlet do jedné z nejkrásnějších antických lokalit - bájného AFRODISIASU, jehož srdcem byl chrám bohyně Afrodité. Součástí areálu je i největší stadion v malé Asii s kamennými tribunami pro 50 000 diváků. Cestou do Efesu prohlídka pozůstatků slavného ARTEMIDINA CHRÁMU, svého času jedné z největších a nejkrásnějších staveb řeckého světa (právem zařazeného mezi jeden ze sedmi divů světa) a také údajného domku Panny Marie, kde strávila poslední dny svého života. Ubytování v oblasti Kusadasi.

 

6.den - Návštěva městečka DIDYMA s velkolepým chrámem zvaným Didymaion. Zastávka v MILÉTU, kdysi významném starověkém městem zmiňovaném v Novém zákoně s dochovaným amfiteátrem z 5. stol. př.n.l. a také v PRIENÉ s ruinami antického města včetně chrámu Athény Polias. Návrat na ubytování.

 

7.den - Prohlídka věhlasného města PERGAMON s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Krátká zastávka v prvním městě Osmanské říše - BURSE. Ubytování v Istanbulu.

 

8.den - Prohlídka starobylého centra ISTANBULU, "brány orientu" rozložené na dvou kontinentech: mešita Hagia Sofia (chrám Boží Moudrosti) považována za nejhonosnější stavbu byzantské kultury, která svého času byla největším křesťanským chrámem světa; úchvatná Modrá Mešita - symbol Istanbulu se 6 minarety; palác Topkapi - až do roku 1839 oficiální residence osmanských sultánů a centrum vlády nad celou říší, součástí je i klenotnice s předměty nevyčíslitelné hodnoty; Hipodrom, který je dnes jednou z nejoblíbenějších promenád; Cisterna Yerebatan - působivě nasvícená jedinečná podzemní zásobárna vody ze 4 stol. podepřená více než 300 sloupy. Osobní volno. Návrat na ubytování.

 

9.den - Výlet lodí po BOSPORU, pod smělými mosty spojujícími evropskou a asijskou část města. Návštěva Velkého bazaru, největšího komplexu krytých tržnic na světě s téměř 60 krytými pasážemi a více než 1 200 obchody. Právě zde lze nejlépe zažít pravou orientální atmosféru a nakoupit vše od zlata až pro předměty běžné denní potřeby. Odpoledne transfer na letiště v Istanbulu. Přílet do Prahy v cca 18.30 hod.

Ubytování

 

8x ubytování v hotelu***/**** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením.

     

Stravování

8x polopenzi

Cena zahrnuje

letenku Praha – Kaysera a Istanbul – Praha
► letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
► dopravu klimatizovaným autobusem
► 8x ubytování v hotelu***/**** s polopenzí
► místního a českého průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 komplexní cestovní pojištění (lze připlatit u CK)
 doporučené kapesné na vstupné a spropitné cca 100,- EUR

Doprava

Letecká.
Odlet/Přílet: letiště Václava Havla Praha 6

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

 

03.10. (Čt) - 11.10. (Pá) 2019 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Letecky/Praha
-19 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměTurecko
MístoTurecko
HotelTURECKO (letecky) - 2019!
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín03.10.2019 - 11.10.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...