odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 816313

Termín: 17.01. (Pá) - 15.02. (So) 2020

Délka pobytu: 30 dní, 27 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 78 000 Kč

Poloha

THAJSKO - KOH SAMUI /KOH PHANGAN /KOH TAO 2020

letecký pobytově-poznávací zájezd pod vodou i na souši

(trajekty + výlet za slony na Koh Samui v ceně!)

 

 

KOH SAMUI (Zoo s akváriem, koupání pod vodopády, sloní farma, budhistické chrámy, Hin Ta&Hin Yai, zábava na Chaweng beach), - KOH PHANGAN (budhistické chrámy, dlouhé písčité pláže, vodopády, americká bitevní loď..) - KOH TAO (šnorchlování mezi korály, pro odvážné šnorchlování ve žraločí zátoce, vyhlídkové treky, možnost potápěčského certifikátu PADI za 3 dny v několika světových jazycích, přístrojové potápění v doprovodu profesionálních potápěčů, šnorchlování s velrybím žralokem, návštěva přírodní rezervace Nang Yuan...) 

 

Termín 2020

Počet dní/nocí

cena (Kč)

17.01. - 15.02.

30/27

78 000,-

ČASOVÁ sleva 1 000,- Kč/os. při 30% záloze do 31.10.2019

 

Koh Samui -> v překladu "kokosový ostrov" byl poprvé osídlen asi před 1500 lety malajskými a čínskými obchodníky. Na čínských mapách se objevuje už od roku 1687. Až do konce 20. let minulého století byli obyvatelé soběstační, jen s malým kontaktem s pevninou. Hlavní zdroje obživy byl rybolov a pěstování kokosů. Dnes je jím hlavně turismus. V 70. letech minulého století začali ostrov objevovat první turisté. Samui je rozděleno do sedmi okresů (správních oblastí): Maenam, Bophut, Maret, Taling Ngam, Namuang, Lipa Noi a Angthong. Je obklopeno více než 60 dalšími ostrovy, z nichž některé jsou malé, neobydlené. Ostrov je dnes kosmopolitním místem, které uspokojí nejnáročnéjší potřeby všech věkových kategorií. Je zde spousta možností zábavy: Zoo, sloní/hadí farmy,  krokodýlí farmy, vyhlídky, motýlí farma, sřelnice, vodopády, půjčovny běžných i ojedinelých vozů/motorek, chrámy, tradiční Muay Thai tělocvičny, trhy s jídlem/oblečením/suvenýry, prvotřídní noční kluby, v dostupné blízkosti Národní mořský park Ang Thong a mnoho dalšího...

 

Koh Phangan -> v překladu "ostrov písku a pláží" je tropická oáza odpočinku s celkovou rozlohou 167 km². Phangan je pátým největším ostrovem Thajska. Nachází se 70 km od pevniny a jen 12 km od Koh Samui. Ostrov nemá letiště a spoléhá na trajekty z pevniny a Koh Samui. Proto zde není tak rušný turismus jako v jiných thajských destinacích. Reliéf ostrova je kopcovitý, obklopený svěží tropickou džunglí, lemován idylickými plážemi, kokosovými plantážemi a je ozdoben několika vodopády. Hlavní přístavy jsou Thong Sala a Haad Rin, kde najdete spoustu bankomatů, směnáren a bank. Doprava je poskytována místními taxíky, ale je zde i spousta půjčoven džípů a motocyklů (levnější varianta oproti taxi). Silnice jsou horší kvality, poprášené pískem, proto doporučujeme při řízení dbát největší opatrnosti (části Phanganu - zejména mezi Ban Tai a Haadem Rinem - jsou extrémně kopcovité). Koh Pangan se proslavil svými "full moon party" (oslava úplňku) na Haad Rin Beach, které jsou považovány nejlepší oslavou tohoto druhu na světě. Generelně se však jedná o klidný ostrov, vhodný pro odpočinek s možností četných vodních sportů. Díky výtečným povětrnostním podmínkám je zde také hojně rozšířený kiteboarding. Na Phanganu se dále nachází několik zajímavých budhistických chrámů, vodní skluzavkový park, sloní či hadí farma, americká válečná loď, bilinné sauny, několik vodopádů, kurzy jógy, trhy, kurzy vaření a další...

 

Koh Tao -> v překladu "želví ostrov" je hlavním cílem potápění v Thajsku. Dokonalé pláže s bílým pískem, které obklopují kopcovitý ostrov o rozloze 21 km², jsou obklopeny křišťálově čistými vodami thajského zálivu. Živé korálové útesy jsou domovem široké škály vzrušujících a barevných mořských tvorů, včetně želv, rejnoků či útesových žraloků. Tao se nachází 55 km severně od Koh Samui a bylo „objeveno“ na počátku osmdesátých let. Od této doby zde vyrostlo mnoho nových hotelových resortů, ale dobrodružný duch ostrova stále přetrvává.  Sice má ostrov nevelkou rozlohu, ale každý si zde najde své a nudit se tu rozhodně nebudete. Je to idylický, tropický, ostrovní ráj. Nelze zde nalézt vodopády či sloní farmy, ale za to si užijete padleboarding či kajak při západu slunce na klidné hladině, stylové restaurace, dobrodružné treky s krásnými vyhlídkami a asi nikdy Vás neomrzí pohled pod vodní hladinu, protože barevné korály se nacházejí již nekolik metrů od břehu u většiny místních pláží a nepotřebujete hradit drahé výlety za šnorchlováním jako u většiny jiných destinací. Dále se zde k zábavě nachází mnoho tématických restaurací včetně velmi povedených travesti show, pořádají se zde několikrát týdně "pub crawl" (večírky do ranních hodin se zábavným programem a živou hudbou), naleznete zde mnoho půjčoven kol/automobilů/motorek (pro zkušené řidiče - v kopcích je velmi složitý terén), dopravu lze zajistit taxíky, možnost shlédnutí zápasů Muay Thai, školy vaření, kurzy potápění v několika světových jazycích (PADI za 3 dny) a další...

 

       

Program

1.den (pátek) - Odlet z Prahy v odpoledních hodinách přes Dauhá či Dubaj do Thajska (přestup - čekání cca 3 hod.).

 

2.den - Přílet do Bangkoku, přestup cca 2 hod.. V odpoledních hodinách (místního času) přílet na KOH SAMUI. Transfer do hotelu*** na Chaweng Beach. Volná zábava, možnost zajištění motocyklu/automobilu a procházky po okolí s delegátem. Nocleh.

 

3.den - Snídaně, odpočinek na Chaweng Beach, volná zábava. Nocleh.

 

4.den - Snídaně, volný program.  V poledne fakultativní výlet do místní Zoo (objednává se předem u CK při sepsání cestovní smlouvy), které se dělí na mořskou a suchozemskou část (žraloci, rejnoci, spousta druhů ryb, opice, papoušci, divoké šelmy a další..). Součástí prohlídky jsou 2 show (lachtaní a suchozemská s tygry, papoušky a dalšími zvířaty). Na místě možnost zakoupení drobného občerstvení. Cestou zpět zastávka u Hin Ta Hin Yai (celosvětově známý skalní útvar připomínající z části pánské/dámské přirození). Návrat na ubytování. 

 

5.den - Snídaně, dopoledne odjezd do sloního parku (doprava v ceně zájezdu - vstup do parku zdarma). Možnost oběda v místní restauraci, projížďky na slonech (za poplatek) a návštěvy menšího Zoo (za poplatek) s hady, krokodýli a jinými zvýřaty. Při zakoupení banánů lze krmit slony. Výjezd teréními vozy k vodopádům (v ceně zájezdu). Krátký trek tropickým pralesem, koupání u vodopádů (možnost zakoupení drobného občerstvení), volná zábava. Návrat do hotelu. 

 

6.-7.den - Snídaně, volná zábava. Doporučené aktivity (lze absolvovat samostatně či přes místní cestovní agenturu): motýlí farma, kurzy vaření, výlet do chrámu Khunaram (chrám s mumifikovaným mnichem, který svou smrt předpověděl na minutu přesně), výlet do mořského národního parku Ang Thong (opuštěné pláže, krásné šnorchlování). Dále si lze na pláži zapůjčit vodní scootery s odborným doprovodem, vyzkoušet si balanc na vodní atrakci Flyboard, užít si zábavu na vodních lyžích, svézt se za lodí na padáku a další. Nocleh.

 

8.den - Snídaně, dopoledne transfer do přístavu. Odjezd trajektem na KOH TAO (doba plavby 1,5-2h - na lodi lze zakoupit drobné občerstvení), transfer do hotelu***, ubytování. Volná zábava, možnost zajištění motocyklu s delegátem, seznámení s okolím Sairee Beach. Nocleh.

 

9.den - Snídaně, volný program. Zájemcům o 3,5-denní potápěčský kurz PADI (cca 11 000,- THB = cca 7 700,- Kč ) či kurzu pro pokročilé potápěče (cca 10 000,- THB = 7 000,- Kč), CK pomůže případně zarezervovat*. Je také možné na místě zajistit jednodenní potápění bez licence s profesionálním doprovodem (cca 2 000,- THB = 1 400,- Kč).

*V případě zájmu o pomoc se zajištěním potápěčských kurzů PADI či rozšíření licence, informujte naší CK při sepsání smlouvy o zájezdu. CK Vám zajistí rezervaci v příslušném kurzu a hradit budete na místě. Delegát Vám na místě ukáže kde se kurzy konají. Pro absolvování kurzu je nutné hovořit aspoň jedním z těchto jazyků na vyšší úrovni: anglicky, německy, španělsky, francouzsky (jiné světové jazyky na vyžádání - česky bohužel zatím nelze).

 

10.-21.den - Snídaně, volná zábava. Ti, kteří nebudou disponovat zapůjčeným dopravním prostředkem, mohou okolí prozkoumávat najmutým automobilem/lodí s řidičem/lodivodem, které lze zajistit na recepci hotelu (dražší varianta oproti půjčení motocyklu, cca 250,- THB/os./jízda - delegát bude případně nápomocen). Po dohodě s delegátem některý den možný fakultativní výlet lodí na nedaleký ostrov Nang Yuan (nádherná přírodní rezervace se zářivě bílým pískem a prvotřídními podmínkami na šnorchlování - zpáteční transfer lodí cca 200,- THB + 100,- THB vstup do rezervace = cca 210,- Kč). Ti, kteří budou mít na místě pronajatý motocykl mohou využít možnosti vyjížděk za poznáním ostrova společně s delegátem. Pláž před hotelem Sairee Beach spolu s přilehlým městečkem je hlavním kulturním centrem Koh Taa. Jsou zde krásné plážové i městské bary/restaurace a v městečku si lze užít nejen živou hudbu či zajímavé programy, ale i nakupování v místních obchůdcích. Přes den možnost zapůjčení kajaku či Paddle Boardu. Příznivci trekové turistiky si zde také přijdou na své při některém z treků za překrásnými vyhlídkami ostrova. 

 

22.den - Snídaně, v brzkých odpoledních hodinách transfer do přístavu. Přejezd trajektem na KOH PHA-NGAN (doba plavby 45min-1h - na lodi lze zakoupit drobné občerstvení), transfer do hotelu. Možnost procházky po okolí s delegátem. 

 

23.-28.den - Snídaně, volná zábava. Doporučené aktivity (lze absolvovat samostatně či přes místní cestovní agenturu): lukostřelba, kurzy vaření, kurzy jógy, thaiské masáže, sloní tábor Chalok Lam, krokodýlí/hadí show, výlet lodí do mořského národního parku Ang Thong, trek na vyhlídku Khao Ra, potápění/šnorchlování u Hin Bai nebo Haad Son, návštěva největšího vodopádu na ostrově Phaeng, krásné budhistické chrámy, Kiteboarding, adrealinové vodní skluzavky Slip N Fly, Wake Park Phangan, kánoistika, Paddleboard a další. Opět ti, kteří budou mít na místě pronajatý motocykl mohou využít možnosti vyjížděk za poznáním ostrova společně s delegátem. Na recepci hotelu si lze objednat taxi (podobné cenové podmínky jako na Koh Tao). Milovníkům plážových večírků doporučujeme 09.02. navštívit Fool Moon party na pláži Haad Rin (nedoporučujeme divočejší verzi této oslavy konané na několika místech uprostřed ostrova).

 

29.den - Snídaně, po poledni transfer do přístavu. Odjezd trajektem na KOH SAMUI (doba plavby 30-45min - na lodi lze zakoupit drobné občerstvení). Transfer na letiště, ve večerních hodinách odlet do Bangkoku (přestup cca 2,5h). 

 

30.den (sobota) - Po půlnoci odlet z Bangkoku přes Dauhá či Dubaj (přestup cca 3h) do ČR. Návrat do Prahy v brzkých odpoledních hodinách.

Ubytování

Koh Samui -> 6x 2-lůžkový klimatizovaný pokoj s vlastním příslušenstvím a SAT TV v hotelu*** na Chaweng Beach (poklidný hotel na kraji nejvyhledávanější pláže). Vzdálenost od moře cca 20m.

Koh Tao -> 14x 2-lůžkový klimatizovaný pokoj/bungalow s vlastním příslušenstvím a SAT TV v hotelu*** na Sairee Beach (nejkrásnější západy slunce na ostrově).  Vzdálenost od moře cca 20-30m.

Koh Pha-Ngan -> 7x 2-lůžkový klimatizovaný pokoj s vlastním příslušenstvím a SAT TV v hotelu*** na Haad Yao Beach (nádherné západy slunce). Vzdálenost od moře cca 30-40m.

Stravování

27x snídaně

Cena zahrnuje

letenku Praha - Dubaj/Dauhá - Bangkok - Koh Samui, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

► transfery dle programu
► 3x trajekt: Samui-Tao, Tao-PhaNgan, PhaNgan-Samui
► 27x ubytování v hotelu*** (převážně manželská postel)
► 27x snídaně
► delegát vždy v místě pobytu (doprovází klienty celou cestu z/do Prahy)

► doprava s delegátem do sloního parku na Koh Samui + vyjížďka s drobným trekem k vodopádům

► možnost každodenních vyjížděk s delegátem (pouze motocyklem)
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění  
► vstupné do objektů/památek 

► výlet do akvária na Koh Samui (transfer+vstupné) = 900,- Kč/os.
► doporučená částka na stravování 5 900,- THB (thajský baht)

Odlet/Přílet

Praha - letiště Václava Havla (Praha 6)

Poznámka

Zájezd nedoporučujeme:

- osobám, které nemají rádi zvířata, obzvláště pejsky (běhá zde spousta divokých psů - neškodní, rádi se mazlí)

- osobám s omezenou schopností pohybu

* schoponost řídit scooter/motorku výhodou

 

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu. Zájezd se bude konat při účasti min. 8 osob.

17.01. (Pá) - 15.02. (So) 2020 - 30 dní, 27 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Snídaně
Letecky/Praha
-First minute78 000 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměThajsko
MístoThajsko (ostrovy TAO/ SAMUI/ PHANGAN)
HotelKOH TAO - PHA NGAN - SAMUI
cena za osobu
Termín18.01.2020 - 14.02.2020 - s dopravou 17.01.2020 - 15.02.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...