odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 652859

SRÍ LANKA - MALEDIVY ***

Termín: 31.03. (Ne) - 12.04. (Pá) 2019

Délka pobytu: 13 dní, 10 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 57 990 Kč

Poloha

SRÍ LANKA - MALEDIVY 2019

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD

 

Pinnawala - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - Peradeniya - Kandy - Nuwara Eliya - Horton Plains - Colombo - Maledivy...

 

 

Termín 2019

Počet dní

cena

31.03. - 12.04.

13

57.990,-

 

 

Program

 

1.den - Odlet z Prahy v 15:55 přes Dubaj na Srí Lanku.

 

2.den - V ranních hodinách přílet do Colomba. Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů, kdy je početné stádo chobotnatců hnáno úzkou uličkou k místní řece a zpět. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů z 1. stol. př.n.l. s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování.

 

3.den - Prohlídka další z památek zapsaných na seznamu UNESCO - pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA, bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z "řízku" stromu, pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa; to vše umístěné v rozlehlých zahradách s důmyslným systémem zavlažovacích kanálů a vodních nádrží. V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové "Lví" skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

 

4.den - Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne fakultativně projížďka džípy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Návrat na ubytování.

 

5.den - Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně, možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen Buddhův zub - jedna z nejcennějších buddhistických relikvií. Ubytování. Večer fakultativně možnost zhlédnutí folklórního představení.

 

6.den - Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA založenou králem Sinhalem, která patří mezi nejkrásnější v celé Asii. Panoramatická jízda hornatou krajinou ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou návštěva továrny na zpracování vyhlášeného cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování.

 

7.den - Výlet do národního parku HORTONSKÉ PLÁNĚ, ležícího více než 2 000 m nad mořem. Absolvování pěšího okruhu atraktivní pustinou porostlou vysokou travou, rododendrony, ale i džunglí a dále kolem vodopádů až k majestátnému, téměř 1 000 m vysokému skalnímu srázu přezdívanému KONEC SVĚTA s krásným výhledem do dalekého kraje. Přejezd na ubytování do Colomba.

 

8.den - Návštěva COLOMBA, moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Večerní přelet na MALEDIVY. Transfer člunem na ubytování (cca 45 min.).

 

9.-11.den - Pobyt s plnou penzí ve FUN ISLAND RESORTU (www.funislandmaldives.com), okouzlujícím palmovém ostrůvku s jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou s bohatým podmořským životem. Možnost šnorchlování či lodního výletu na sousední atoly…

 

12.den - Transfer lodí na letiště v Male.

 

13.den - Přílet přes Dubaj do Prahy ve 13:00.

 

VIDEO o SRÍ LANCE ke shlédnutí ZDE:                                                  VIDEO o MALEDIVÁCH ke shlédnutí ZDE:

       

Ubytování

 6x ubytování s polopenzí v hotelu*** na Srí Lance,

 4x ubytování s plnou penzí na Maledivách (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

Stravování

► 6x  polopenze v hotelu*** na Srí Lance,

► 4x  plná penze na Maledivách.

Cena zahrnuje

► letenku Praha - Colombo - Male - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo,

► dopravu klimatizovaným minibusem,

► transfer lodí na atol a zpět,

► 6x ubytování s polopenzí v hotelu*** na Srí Lance,

► 4x ubytování s plnou penzí na Maledivách (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením),

► průvodce,

► pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění (lze přikoupit u CK)

► "spropitné" a vstupné dle programu = celkem cca 230 USD,

► vízum na Srí Lanku = 1 000 Kč/os. (vyřizuje CK).

 

Doprava

LETECKÁ  (na lince Praha - Dubaj - Praha  Airbus A380!!)


Odlet/Přílet: letiště Václava Havla - Praha 6

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

31.03. (Ne) - 12.04. (Pá) 2019 - 13 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Letecky/Praha
-First minute57 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSrí Lanka
MístoSrí Lanka
HotelSRÍ LANKA - MALEDIVY
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín01.04.2019 - 11.04.2019 - s dopravou 31.03.2019 - 12.04.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...