odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 798751

SRÍ LANKA s pobytem u moře ***

Termín: 27.11. (St) - 07.12. (So) 2019

Délka pobytu: 11 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 35 990 Kč

Poloha

SRÍ LANKA S POBYTEM U MOŘE 2019
pobytově-poznávací letecký zájezd

Airbus A380 na lince Praha - Dubaj - Praha !!!

 


Pinnawala - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - Peradeniya - Kandy - Nuwara Eliya - Horton Plains - Koggala - Colombo...

 

 

Termín 2019

Počet dní

cena

27.11. - 07.12.

11

35.990,-

 

 

 

Program

1.den V cca 16 hod. odlet z Prahy přes Dubaj na Srí Lanku.

2.den V ranních hodinách přílet do Colomba. Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů, kdy je početné stádo chobotnatců hnáno úzkou uličkou k místní řece a zpět. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování.

3.den Prohlídka pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA (UNESCO), bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z "řízku" stromu, pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa… V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové "Lví" skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

4.den Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne fakultativně projížďka džípy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Návrat na ubytování.

5.den Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně, možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen Buddhův zub - významná buddhistická relikvie. Ubytování. Večer fakultativně zhlédnutí folklórního představení.

6.den Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA, která patří mezi nejkrásnější v celé Asii. Panoramatická jízda hornatou krajinou ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou návštěva továrny na zpracování cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování.

7.den Výlet do NP HORTONSKÉ PLÁNĚ, ležícího více než 2 000 m nad mořem. Absolvování pěšího okruhu atraktivní pustinou porostlou vysokou travou, rododendrony, ale i džunglí a dále kolem vodopádů až k téměř 1 km vysokému skalnímu srázu přezdívanému KONEC SVĚTA s krásným výhledem. Přejezd na ubytování do přímořského letoviska KOGGALA.

8.-9.den Volný den u moře. Možnost následujících půldenních fakultativních výletů (cena cca 25 USD/výlet) : 1. plavba po sladkovodním jezeře, návštěva buddhistického chrámu a ostrova s výrobou skořice; 2. návštěva impozantní pevnosti Galle zbudované Holanďany, nákupy na místním tržišti, koupaní v překrásné zátoce Unawatuna.

10.den Odpoledne přesun do COLOMBA. Návštěva moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Transfer na letiště.

11.den Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13 hod.

Ubytování

8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

Stravování

8x polopenze

Cena zahrnuje

  letenku Praha - Colombo - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  dopravu klimatizovaným autokarem
  8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  8x polopenzi
  místního a českého průvodce
  pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  cestovní pojištění
  "spropitné" a vstupné dle programu - cca 230 USD
  fakultativní výlety během pobytu u moře
  vízum na Srí Lanku - 1 000 Kč (vyřizuje CK) 

Doprava

LETECKÁ

 

Odlet/Přílet: Letiště Václava Havla - Praha 6. 

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

27.11. (St) - 07.12. (So) 2019 - 11 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Letecky/Praha
-35 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSrí Lanka
MístoSrí Lanka
HotelSRÍ LANKA s pobytem u moře
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín28.11.2019 - 05.12.2019 - s dopravou 27.11.2019 - 07.12.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...