odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 506131

RUSKO - PETROHRAD ***

Termín: 01.08. (Čt) - 04.08. (Ne) 2019

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 17 700 Kč

Poloha

RUSKO - PETROHRAD

čtyřdenní letecký poznávací zájezd

 

Petrohrad - Petrodvorec - Carskoje Selo a další...

 

Termíny 2019

Počet dní

cena

01.08. - 04.08.

4

17 700,-

 

 

Program

1.den -       V cca 11 hod. odlet z Prahy do PETROHRADU. Okružní jízda bývalou metropolí Ruského impéria rozprostírající se na 40 ostrovech spojených 300 mosty - okouzlujícím městem, které nechal roku 1703 v bažinách ústí řeky Něvy zbudovat po vzoru holandských měst ruský car Petr Veliký. Návštěva neoklasicistního chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. V interiéru mimo jiné naleznete výstavu popisující zrod této monumentální stavby, jejíž dokončení trvalo více než 40 let a která za komunismu sloužila jako Muzeum ateismu. Ubytování v hotelu situovaném necelých 15 min. chůze od Ermitáže, 2 min. od rušného bulváru Něvský Prospekt.

 

2.den -       Prohlídka rozsáhlého komplexu Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou "Sankt Petěrburgu" dokumentující slavnou, ale bouřlivou historii města. Dominantou je katedrála sv. Petra a Pavla s nepřehlédnutelnou, více než 120 m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců. Návštěva pestrobarevného chrámu Kristova vzkříšení postaveného v tradičním ruském stylu na místě, kde byl roku 1881 revolucionáři zavražděn car Alexander II. Půvabný interiér zdobí řada pozoruhodných mozaik (7 000 m2) a vzácných ikon. Přesun na legendární Palácové náměstí s impozantním žulovým monolitem zvaným Alexandrův sloup a velkolepou budovou Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající rovněž řadu soch v nadživotní velikosti. Prohlídka věhlasné Ermitáže, jednoho z největších muzeí na světě schraňující přes 3 miliony uměleckých předmětů. Návrat na ubytování.

3.den -      Výlet lodí po Něvských kanálech s úžasným panoramatem nejvýznamnějších staveb "Benátek východu" (budova Admirality, Vasiljevský ostrov - sídlo muzeí a vědeckých institucí, Zimní palác, Petropavlovská pevnost…). Přejezd na pobřeží Finského zálivu, do cca 35 km vzdáleného paláce PETRODVOREC vystavěného carem po vzoru francouzského Versailles v obrovském parku (800 ha) s více než 170-ti fontánami různých velkostí. Důmyslnému vodnímu systému vodotrysků v exteriéru vévodí tzv. Velká kaskáda se sochou Samsona. Ačkoliv samotná budova byla vážně poničena nacistickými vojsky, pečlivě zrestaurované interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly podávají působivé svědectví o životě tehdejších vládců. Odpoledne návštěva letního carského sídla v Puškinu známého pod jménem CARSKOJE SELO. Prohlídka majestátného Kateřinského paláce - mistrovského barokního skvostu v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, jejíž věrná kopie byla zpřístupněná veřejnosti teprve v roce 2003. Návrat na ubytování.

4.den -       V ranních hodinách transfer na letiště. Přílet do Prahy v cca 10.30 hod.

 

Ubytování

3x ubytování v hotelu Nevskyi Grand *** (www.nevskygrandhotel.com) v centru města - cca 10 min. chůze od Ermitáže, ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a snídaní.

Stravování

3x snídaně.

Cena zahrnuje

letenku Praha – Petrohrad - Praha

letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
dopravu klimatizovaným autokarem v Rusku včetně výletu lodí po Něvě
 3x ubytování v hotelu Nevskyi Grand*** v centru města
 3x snídani
místního česky hovořícího průvodce
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění 375,- Kč/os. (lze přikoupit u CK)
vízum do Ruska 2.000,- Kč/os. - vyřizuje CK
vstupné do objektů (cca 70,- EUR)

Doprava

LETECKÁ + doprava klimatizovaným autokarem v Rusku


Odlet/Přílet: letiště Václava Havla - Praha 6. 

Další informace

UPOZORNĚNÍ:

doporučené kapesné na vstupy cca 70,- EUR  (vstupné do Ermitáže, Petrodvorce a Kateřinského paláce včetně Jantarové komnaty je nutné objednat před odletem – bližší informace budou zaslány cca 45 dnů před zahájením zájezdu).

Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

01.08. (Čt) - 04.08. (Ne) 2019 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Snídaně
Letecky/Praha
-17 700 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoPetrohrad
HotelRUSKO - PETROHRAD
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín01.08.2019 - 04.08.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...