odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 506131

RUSKO - PETROHRAD 2021 ***

Termín: 19.08. (Čt) - 22.08. (Ne) 2021

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 19 990 Kč

Poloha

RUSKO - PETROHRAD

čtyřdenní letecký poznávací zájezd

 

 

 

Petrohrad - Petrodvorec - Carskoje Selo ...

 

 

 

Termín 2021

Počet dní/nocí

cena

19.08. - 22.08.

4/3

19 990,-

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.02.2021): -500,- Kč/os.

 
 

Program

1.den - Odlet z Prahy do PETROHRADU v cca 11.30 hod. Okružní jízda bývalou metropolí Ruského impéria rozprostírající se na 40 ostrovech spojených 300 mosty - okouzlujícím městem, které nechal roku 1703 v bažinách ústí řeky Něvy zbudovat po vzoru holandských měst ruský car Petr Veliký. Ubytování v hotelu situovaném necelých 15 min. chůze od Ermitáže, 2 min. od rušného bulváru Něvský Prospekt.

 

2.den - Prohlídka rozsáhlého komplexu Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou "Sankt Petěrburgu" dokumentující slavnou, ale bouřlivou historii města. Dominantou je katedrála sv. Petra a Pavla s nepřehlédnutelnou, více než 120 m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců. Návštěva pestrobarevného chrámu Kristova vzkříšení postaveného v tradičním ruském stylu na místě, kde byl roku 1881 revolucionáři zavražděn car Alexander II. Půvabný interiér zdobí řada pozoruhodných mozaik (7 000 m2) a vzácných ikon. Přesun na legendární Palácové náměstí s impozantním žulovým monolitem zvaným Alexandrův sloup a velkolepou budovou Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající rovněž řadu soch v nadživotní velikosti. Prohlídka věhlasné Ermitáže, jednoho z největších muzeí na světě schraňující přes 3 miliony uměleckých předmětů. Návrat na ubytování.

 

3.den - Přejezd na pobřeží Finského zálivu, do cca 35 km vzdáleného paláce PETRODVOREC vystavěného carem po vzoru francouzského Versailles v obrovském parku (800 ha) s více než 170-ti fontánami různých velkostí. Důmyslnému vodnímu systému vodotrysků v exteriéru vévodí tzv. Velká kaskáda se sochou Samsona. Ačkoliv samotná budova byla vážně poničena nacistickými vojsky, pečlivě zrestaurované interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly podávají působivé svědectví o životě tehdejších vládců. Odpoledne návštěva letního carského sídla v Puškinu známého pod jménem CARSKOJE SELO. Prohlídka majestátného Kateřinského paláce - mistrovského barokního skvostu v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, jejíž věrná kopie byla zpřístupněná veřejnosti teprve v roce 2003. Návrat na ubytování.

 

4.den - Výlet lodí po Něvských kanálech s úžasným panoramatem nejvýznamnějších staveb "Benátek východu" (budova Admirality, Vasiljevský ostrov - sídlo muzeí a vědeckých institucí, Zimní palác, Petropavlovská pevnost…). Návštěva neoklasicistního chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. V interiéru mimo jiné naleznete výstavu popisující zrod této monumentální stavby, jejíž dokončení trvalo více než 40 let a která za komunismu sloužila jako Muzeum ateismu. Transfer na letiště. Přílet do Prahy v cca 17 hod.

Ubytování

3x ubytování v hotelu Nevsky Aster *** (www.nevskyhotelaster.ru) v centru města (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením).

Stravování

3x snídaně.

Cena zahrnuje

letenku Praha – Petrohrad - Praha, včetně poplatku za odbavené zavazadlo

dopravu klimatizovaným autokarem v Rusku

 výlet lodí po Něvě
 3x ubytování v hotelu Nevsky Aster*** v centru města
 3x snídani
místního česky hovořícího průvodce
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění (lze přikoupit u CK)
vstupné do objektů (cca 100,- EUR)

 příplatek za jednolůžkový pokoj = 4 500,- Kč

Doprava

LETECKÁ + doprava klimatizovaným autokarem v Rusku


Odlet/Přílet: letiště Václava Havla - Praha 6. 

Další informace

UPOZORNĚNÍ:

doporučené kapesné na vstupy cca 100,- EUR  (vstupné je nutné objednat před odletem – bližší informace s nabídkou vstupů budou zaslány cca 45 dnů před zahájením zájezdu).

Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

19.08. (Čt) - 22.08. (Ne) 2021 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Snídaně
Letecky/Praha
-First minute19 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoPetrohrad
HotelRUSKO - PETROHRAD 2021
cena za osobu
Termín19.08.2021 - 22.08.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...