odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 760853

Termín: 03.03. (Út) - 23.03. (Po) 2020

Délka pobytu: 21 dní, 17 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Bez stravy

Cena: 104 000 Kč

Poloha

NOVÝ ZÉLAND - 2020
21-denní poznávací letecký zájezd

 

Auckland - Coromandel - Cathedral Cove - Rotorua - Whakarewarewa - Huka Falls - Taupo - NP Tongariro - Wellington - Queen Charlotte Drive - Queen Charlotte Track - Nelson - NP Abel Tasman - Cape Foulwind - Hokitika - Knight's Point - Fantail Creek - NP Aspiring - Diamond Lake - Arrowtown - Queenstown - Glenorchy - Te Anau - Milford Sound - Pukaki - Hooker - Tasmánský ledovec - Tekapo - Christchurch - Banksův poloostrov... termín 03.03.-23.03.2020 (přesný termín zájezdu bude známý nejpozději v květnu 2019).

 

 

Termín 2019

Počet dní

cena

03.03. - 23.03.2020

21

104 000,-

ČASOVÁ SLEVA při záloze 30% (akce platí do 31.8.2019):   -4000 Kč/os.

 

 

Program

1.-2.den - Odlet z Prahy s přestupem do Aucklandu.

 

3.den - Přistání na Novém Zélandu. Transfer do hotelu. Prohlídka AUCKLANDU, největšího města Nového Zélandu malebně rozloženého mezi vyhaslými sopečnými krátery. Fakultativně návštěva nejvyšší stavby jižní polokoule - věže Sky Tower s působivou vyhlídkou či akvária Kelly Tarlton´s rejnoky, žraloky, tučňáky a dalšími vodními živočichy. Návrat na ubytování.

 

4.den - Přejezd na populární poloostrov COROMANDEL. Procházka k pověstným stromům Kauri (český název je damaroň jižní) řadícím se mezi největší existující stromy, jejichž gigantický kmen široký až 7 m se prakticky nezužuje a dosahuje výšky 30-60 m. Výlet k fotogenickému průchozímu skalnímu útvaru CATHEDRAL COVE. Relaxace na pláži HOT WATER BEACH s vyvěrajícími termálními prameny. Ubytování v letovisku Tauranga, jehož přístav bývá zastávkou zaoceánských výletních lodí.

 

5.den - Přesun do proslulého lázeňského střediska ROTORUA situovaného v srdci pozoruhodné vulkanické oblasti. Návštěva geotermální rezervace WHAKAREWAREWA - maorské vesnice dokumentující život a kulturu původní obyvatel ostrova. Procházka termální oblastí WAIOTAPU s magicky zbarvenými jezírky, bublajícím bahnem a gejzíry. Zastávka u peřejí HUKA FALLS s průzračně čistou vodou. V případě časové rezervy koupání v horkém prameni vlévajícím se do řeky Waikato. Podél největšího novozélandského jezera TAUPO vzniklého sopečnou explozí dojezd na ubytování do Turangi.

 

6.den - Celodenní program v NP TONGARIRO, dalším z přírodních klenotů Nového Zélandu, který je pro zapsán na seznamu UNESCO. Absolvování téměř 20 km dlouhého, vyhlášeného přechodu "Tongariro Alpine Crossing" vedoucí nevšední dýmající "měsíční" krajinou s fantastickou siluetou kuželovitých sopečných vrcholů Ngauruhoe, Tongariro a Ruapehu. Alternativně kratší vycházky dle fyzické kondice. Návrat na ubytování.

 

7.den - Přejezd do hlavního města WELLINGTONU s neobyčejně přátelskou atmosférou. Odpoledne výjezd pozemní lanovkou z roku 1902 k botanické zahradě nabízející úžasný pohled na město. Procházka centrem (nábřežní promenáda, umělecká Cuba Street, katedrála sv. Pavla, parlamentní čtvrť s nezaměnitelnou modernistickou budovou vlády přezdívanou "včelín"...). Nocleh.

 

8.den - Dopoledne návštěva Národního muzea Te Papa s poutavou multimediální expozicí zahrnující historii i současnost země ze všech možných pohledů. Vstoupit zde můžete do útrob zemského jádra či okusit zemětřesení různých stupňů Rychterovy škály. Odpolední plavba trajektem (doba plavby cca 3 hod.) přes Cookovu úžinu na jižní ostrov. Vylodění v PICTONU. Ubytování. Vycházka po panoramatické Tirahonga Track (cca 6 km). Nocleh.

 

9.den - Atraktivní jízda po QUEEN CHARLOTTE DRIVE do nádherné oblasti Marlborough Sounds. Za podpory vodního taxi procházka po části QUEEN CHARLOTTE TRACK (ca 12 km). Odpoledne zastávka v městečku NELSON se zajímavým anglikánským kostelem. Ubytování.

 

10.den - Celodenní program v přímořském NP ABEL TASMAN. Přejezd člunem na některou z písečných pláží a procházka (cca 3,5 hod.) po části jedné z nejvyhledávanějších "Great Walks" táhnoucí se v délce 60 km podél třpytící se hladiny moře, přes zlatavé divoké pláže a typickým lesním porostem. Návrat na ubytování.

 

11.den - Průjezd divokým kaňonem řeky BULLER. Přechod po nejdelší visuté lávce na Novém Zélandu. Zastávka na scénickém mysu CAPE FOULWIND s majestátnými útesy a majákem. Vycházka k tulení kolonii, kde se v závislosti na roční době rozvaluje až 200 lachtanů Fosterových. Procházka k impozantním skalním útvarům ve tvaru palačinek, tzv. PANCAKE ROCKS bičovaným mořskými vlnami. Ubytování v Greymouth.

 

12.den - Zastávka v městečku HOKITIKA s návštěvou umělecké dílny vyrábějící šperky z nefritu. Nenáročná procházka k tyrkysově zbarvenému čelu LEDOVCE FRANTIŠKA JOSEFA pojmenovanému rakouským geologem Haastem po známém mocnáři. Jedinečnost tohoto cca 13 km dlouhého ledového splazu spočívá v tom, že si razí cestu z oblasti věčného sněhu až k deštným lesům, jen pár kilometrů od pobřeží. Možnost vyhlídkového letu vrtulníkem. Vycházka podél jezera MATHESON, na jehož hladině se při ideálním počasí nádherně odráží silueta pohoří NP Westland. Ubytování ve vesničce FOX GLACIER s možností pěšího výletu ke stejnojmennému ledovci.

 

13.den - Panoramatická jízda západním pobřežím. Foto zastávka na KNIGHT´S POINT a procházka k vodopádu FANTAIL CREEK. Přejezd průsmyku HAAST, který byl pro motoristy zpřístupněn teprve v roce 1965. Pokračování romantickou krajinou NP ASPIRING podél rozlehlých jezer Wanaka a Hawea do vyhledávaného turistického střediska WANAKA. Výstup k jezeru DIAMOND LAKE a na krásnou vyhlídku s neopakovatelnými pohledy na jezero a okolné hory. Ubytování ve Wanace.

 

14.den - Podél "podprsenkového" plotu nedaleko lyžařského střediska Cardrona přejezd do osobitého, bývalého zlatokopeckého městečka ARROWTOWN s šedesátkou původních domů zbudovaných v období zlaté horečky. Zastávka u mostu KAWARAU, kde se zrodil "bungy jumping". Příjezd do okouzlujícího QUEENSTOWNU přezdívaného "světová metropole dobrodružství a adrenalinu". Možnost výletu historickým parníkem po jezeře Wakatipu, adrenalinové jízdy tryskovými čluny kaňonem Skippers nebo skalními soutěskami řeky Shotover, výjezd lanovkou na Bob´s Peak...). Nocleh v Queenstownu.

 

15.den - Dopoledne volno pro fakultativní aktivity v Queenstownu a okolí nebo výlet s průvodcem do poklidného městečka GLENORCHY, jednoho z míst natáčení slavného snímku "Pán prstenů". Krátká procházka u nástupu na legendární Routeburn Track. Odpoledne přejezd přes TE ANAU, které je vstupní branou do NP Fiordland na ubytování do Manapouri.

 

16.den - Fascinující jízda s fotografickými zastávkami a krátkými procházkami po údajně nejkrásnější silnici světa až do MILFORD SOUND. Právem se toto místo řadí mezi nejnavštěvovanější v celé "Aotearoa" a fotografie Mitre Peaku vystupující z vodní hladiny nechybí v žádné turistické brožuře. Ikonická cca 2 hod. dech beroucí plavba po fjordu, která bývá považovaná za zlatý hřeb celého zájezdu. Fakultativně možnost vyhlídkového letu helikoptérou. Návrat na ubytování.

 

17.den - Průjezd charakteristickou přírodní scenérií krajinou oblých travnatých kopců s pasoucími se ovcemi do Twizelu.

 

18.den - Cesta podél jezera PUKAKI do vesnice MOUNT COOK, ležící na dosah stejnojmenné nejvyšší hory novozélandského souostroví. Túra k jezeru HOOKER a k TASMÁNSKÉMU LEDOVCI, který je se svými cca 27 km nejdelším v zemi. Možnost návštěvy multimediálního muzea Edmunda Hillaryho, prvodosažitele Mt. Everestu. Zastávka u jezera TEKAPO s blankytně modrou hladinou a u kamenného kostelíka Dobrého pastýře. Návrat na ubytování.

 

19.den - Přejezd do CHRISTCHURCH, nejangličtějšího novozélandského města poznamenaného zemětřesením, které kompletně zdevastovalo historické jádro. Jediným mementem zůstává poničená budova katedrály. Nocleh.

 

20.den - Dopoledne výlet na BANKSŮV POLOOSTROV, z jehož středu paprskovitě vybíhají četné zálivy a zátoky. Vyhlídková jízda po tzv. Summit Road vedoucí po okraji jednoho z původních sopečných kráterů. Odpoledne transfer na letiště v Christchurch. Odlet s mezipřistáním do Evropy.

 

21.den - Přílet do Prahy.

Ubytování

17x ubytování v hotelu/motelu (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením; většinou se jedná o studia s kuchyňským koutem).

Stravování

Vlastní - cena nezahrnuje stravu.

Cena zahrnuje

letenku Praha - Auckland a Christchurch - Praha včetně odbaveného zavazadla,
► dopravu 12-ti místným mikrobusem po Novém Zélandu (max. obsazenost 9 osob + 1 řidič),
► 17x ubytování v hotelu/motelu (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením; většinou se jedná o studia s kuchyňským koutem),
► průvodce,
► pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění
► stravování
► vstupné dle programu cca 500,- NZD

Doprava

LETECKÁ + transfery dle programu.

Odlet/Přílet (dle programu): letiště Václava Havla - Praha 6.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

03.03. (Út) - 23.03. (Po) 2020 - 21 dní, 17 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji
Bez stravy
Letecky/Praha
-First minute104 000 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNový Zéland
MístoNový Zéland
HotelNOVÝ ZÉLAND - 2020
cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji
Termín05.03.2020 - 22.03.2020 - s dopravou 03.03.2020 - 23.03.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...