Chorvatsko, Řecko, Francie, poznávací zájezdy, pobyt u moře, Senior 55+,

INFORMACE/DOKUMENTY POTŘEBNÉ K VYCESTOVÁNÍ DO ŘECKA 2020

 

ŘECKO OD 01.07.2020 POVOLUJE PŘÍLET TURISTŮM NA OSTROVY

 

 

Vážení klienti,

 

Premiér Andrej Babiš k povinnému předložení negativního testu na Covid-19 (pro občany ČR původně požadováno od 17.08.2020)  pro vstup do Řecka 13.08.2020 ve 12:21h uvedl na sociální síti Twitter: "Po mé osobní intervenci a na základě nových údajů o epidemiologické situaci v ČR, které jsme dodali řecké straně, vyřadí Česko ze seznamu zemí, jejíž občané mají povinnost předkládat test na covid-19 při vstupu do Řecka". Řecký premiér přislíbil panu Babišovi, že zrušení bude platit od 13.08.2020. Slib  byl dodržen a od 14.08.2020 můžou občané ČR oficiálně do Řecka letecky cestovat opět bez povinnosti předkládání negativních testů na Covid-19, stejně tak nebude vyžadována karanténa.

 

Pro vstup do Řecka je třeba nejméně 24h před nastoupením cesty vyplnit elektronický vstupní formulář PLF (rodina může vyplnit jen jeden  folmulář s přidáním všech cestujících členů, stejně tak spolubydlící).  Není problém, když Vaši spolucestující v případě individuálního vyplnění PLF formuláře doplní stejný kontaktní e-mail jako Vy, stejně tak shodný mobilní telefon. QR kód bude doručen na e-mail, který se ve formuláři uvede při registraci. Vyplnění formuláře je vyžadováno z důvodů přehledu pohybu osob pro místní epidemiology a vše vyhovuje standardům GDPR. Žádáme tedy naše klienty, kteří cestují do Řecka, aby před vycestováním vyplnili potřebný formulář v aplikaci na této webové stránce a informujte prosím cestovní kancelář, že jste tak učinili a také, že jste již obdrželi potřebný QR kód pro vstup do Řecka:

 

 

 https://travel.gov.gr/#/ 

 

 

VZOR - Pomůcka k vyplnění (pro plné zobrazení klikněte na vzor listů formuláře níže) :

 

KROK 1)

 

 

↓↓↓ APLIKACE VÁS VYZVE K REGISTROVÁNÍ ↓↓↓

 

 

↓↓↓ DÁLE SE VÁM ZOBRAZÍ REGISTRAČNÍ STRÁNKA ↓↓↓

 

 

↓↓↓ NYNÍ NAHLÉDNĚTE DO VAŠEHO UVEDENÉHO E-MAILU ↓↓↓

JE TŘEBA ABY JSTE V NĚM POTVRDILI REGISTRACI

 

 

 

 

↓↓↓ NYNÍ VÁS VYZVOU PŘED POČÁTKEM VYPLŇOVÁNÍ ↓↓↓

FORMULÁŘE K POTVRZENÍ TĚCHTO FORMALIT

 

 

 

KROK 2)

 

 

 

KROK 3)

* DATUMEM PŘÍLETU JE MYŠLENO DATUM PŘÍLETU DO ŘECKA (ODLETOVÝ DEN NA VAŠÍ SMLOUVĚ O ZÁJEZDU)

 

 

 

KROK 4)

 

 

 

 

KROK 5)

 

 

 

 

KROK 6)

 

 

 

KROK 7)

 

 

 

KROK 8)

 

 

KROK 9)

 

 

V případě potíží nás kontaktujte a s vyplněním Vám pomůžeme či po poskytnutí potřebných údajů vyplníme za Vás: 

https://www.travelsport.cz/stranky/kontakty 

 

Po úspěšném odeslání/potvrzení formuláře výše, bude klientům do jimi uvedené e-mailové schránky doručena informace v angličtině (pod hlavičkou "Hellenic Republic"), že je jejich žádost zpracovávána a bude tam také odkaz, na kterém si lze zkontrolovat správnost vyplnění formuláře (QR kód tam zatím nebude validní). V den odletu bude klientům hned po půlnoci zaslán další e-mail a v příloze budou mít PDF soubor s QR kódem (stvrzený PLF formulář), který bude požadován ukázat při vstupu do Řecka. Není třeba bdít, QR kód naleznete v den odletu ve své e-mailové schránce ráno po probuzení. POZOR, doručený e-mail Vám může spadnout do složky SPAM či HORMADNÉ. I když máte chytrý telefon, přes který hodláte QR kód ukázat, doporučujeme si PDF list s kódem pro jistotu i vytisknout, když by se s telefonem cokoli stalo. Tento kód bude pravděpodobně vyžadován předložit již také na letišti v Praze u odbavovací přepážky letecké společnosti SmartWings. Nevyplnění formuláře je důvodem k nepovolení nástupu do letadla při odletu z ČR nebo udělení pokuty ve výši 500 € po příletu do destinace.

 

Dále Vám CK pro jistotu předá s pokyny o odletu voucher, se kterým se budete případně moci prokázat, že máte v Řecku zajištěné ubytování a přes koho.

 

 

____________________________________________________________________________________

ČASTO KLADENÉ DOTAZY OHLEDNĚ KORONAVIRU:

 

1) "Po příletu do Řecka si mě třeba vyberou na testy na Covid-19, budu muset být v karanténě než budou výsledky? Budu muset také náhodné testování hradit?"

Pokud si Vás na letišti vyberou pro náhodné testování, probíhá toto velmi rychle a vše hradí řecký stát. Odeberou vzorek z úst či nosu a pošlou Vás dále. Po ukončení celní kontroly budete pokračovat k zavazadlům a s ostatními odjedete společným transferem do místa ubytování. Bude Vám doporučeno 24h sociální distancování, než Vám SMS zprávou zašlou informaci o výsledku. Jedná se o doporučení, ne o nařízení, čili můžete čerpat dovolenou stejně jako ostatní netestovaní klienti.

 

2) "Co se bude dít, když mě otestují na Covid-19 a výsledek bude pozitivní? Co by se stalo také, když by jsme se nakazli během dovolené v Řecku?"

Pokud se náhodným testováním zjistí, že jste nakažení, ozve se Vám řecký pracovník, který Vás bude informovat o pozitivním výsledku a příjezdu lékařského transferu. Pokud by jste onemocnili během dovolené, zavolali by jste delegátku (číslo budete mít v odletových informacích) a ta Vám pomůže zajistit odbornou pomoc. Pokud bude průběh nemoci mírný, přepraví Vás i Vášeho případného spolubydlícího do hotelu, který je vyhrazen pro karanténní opatření a zde budete separováni. Bude Vám zajištěna také lékařská péče. Jedná se o lepší hotel a je zde také možnost připojení k internetu. Pokoje mají vlastní koupelnu s potřebným vybavením (ručníky, WC papír). Zde vyčkáte 14 dní nebo do doby negativního výsledku testu na Covid-19.

 

3) "Pokud budu nucen jít v Řecku do karantény, kdo za mě vše uhradí?"

Pokud budete muset jít v Řecku do karantény, ubytování i stravování je v režiji jejich státu. Nezapomeňte si však před cestou sjednat cestovní pojištění. Covid-19 je považováno za nemoc jako ostatní viry, čili Vám pojišťovna uhradí léčbu a také náhradní dopravu domů. Není ani třeba cestovní pojištění preventivně sjednávat na delší dobu, protože pojišťovna datuje svou povinnost Vás zaštítit od počátku vzniku nemoci. Čili ku příkladu pokud máte cestovní pojištění 23.08.-02.09.2020 a 01.09.2020 si ošklivě zlomíte nohu s tím, že budete muset v nemocnici zůstat do 10.09.2020, pojišťovna za Vás uhradí veškeré výdaje s léčbou, převozem k doktorovi i zpáteční letenku s případným lékařským doprovodem, protože problém vznikl v době pojištění. Stejně tak by to bylo i s jakkýmkoli jiným onemocněním, díky kterému by Vám propadla zpáteční letenka a museli by jste v Řecku kvůli nezbytné léčbě zůstat déle. Je si též třeba uvědomit, že v případě karantény či pobytu v nemocnici máte sice stravování zdarma, ale jedná se o obyčejné jídlo standardních porcí. Je proto dobré mít s sebou hotově či na platební kartě finanční rezervu, aby jste si případně mohli jídlo přiobjednat či si dle chuti koupit něco jiného.

 

Vytvářím objednávku...