odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 732162

Termín: 05.11. (Čt) - 19.11. (Čt) 2020

Délka pobytu: 15 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 71 990 Kč

Poloha

MEXIKO - 2020
15-denní letecký poznávací zájezd

 

 

 

Mexico City - Teotihuacán - Tula - Chiapa de Corzo - Sumidero - Aqua Azul - Palenque - Uxmal - Merida - Chichén Itza - Cancún..

 

 

 

Termín 2020

Počet dní

cena (Kč)

05.11. – 19.11.

15

77.990,-

 

 

 

Program

1.den - Odlet z Prahy s přestupem do Mexico City. Transfer na ubytování.

 

2.den - Návštěva pulsující metropole MEXICO CITY (UNESCO) rozprostírající se na náhorní plošině 2 240 m vysoko nad hladinou moře: hlavní náměstí Zócalo s freskami Diega Rivery na veřejných budovách, Metropolitní katedrála, Národní palác… Přejezd do čtvrti Xohimilco, plavba po kanálech vybudovaných starými Aztéky. Nocleh.

 

3.den - TEOTIHUACÁN (UNESCO), prohlídka jednoho z nejpůsobivějších archeologických nalezišť v zemi. Procházka po "Cestě mrtvých" - 2 km dlouhé třídě lemované zbytky kněžských paláců, chrámů a pyramid: chrám Quetzalcóatla, Pyramida Měsíce a Slunce… Cestou zpět na ubytování zastávka na poutním místě s kostelem Panny Marie Guadalupské, kam každoročně zavítají miliony věřících z celé Latinské Ameriky.

 

4.den - Návštěva ruin starobylého města TULA, bývalého centra Toltécké říše se třemi chrámy ve tvaru zkosených pyramid a vysokými sochami - tzv. Atlanťany. Návrat do Mexico City. Prohlídka expozic vyhlášeného Muzea antropologie. Nocleh.

 

5.den - Přelet z Mexico City do Tuxtla Gutierez. Krátký přejezd do CHIAPA DE CORZO - prohlídka města. Ubytování.

 

6.den - Výlet lodí do kaňonu SUMIDERO s impozantními strmými skalními stěnami vystupujícími 1 000 m vysoko nad hladinu řeky Grijalva. Návštěva typických indiánských osídlení SAN JUAN CHAMULA a ZINACANTÁN, jejichž obyvatelé dodnes udržují staré zvyky a tradice. Ubytování vysoko v horách, ve městě San Cristobal.

 

7.den - Procházka po SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS, jednom z nejzachovalejších španělských koloniálních měst v celém Mexiku. Prohlídka tropického deštného pralesa s překrásnými vodopády AGUA AZUL. Ubytování v Palenque.

 

8.den - Návštěva pozůstatků dávného mayského města PALENQUE, ukrytého hluboko v džungli mexického státu Chiapas (jedna z nejmystičtějších mayských archeologických lokalit). Přejezd na vyhlídku s úchvatným pohledem na Mexický záliv. Ubytování.

 

9.den - Prohlídka působivého opevněného města CAMPECHE. Odjezd do UXMALU, návštěva nejvýznamnějšího starověkého sídla na poloostrově Yucatan, kde v době největšího rozkvětu, v letech 600 - 1 000 n. l., žilo na 25 000 obyvatel: 35 m vysoká Pyramida kouzelníka (nejvyšší stavba celé oblasti), Quadrangulo de las Monjas, Palác guvernéra, Velká pyramida… Přejezd do MERIDY, prohlídka okouzlujícího "bílého" koloniálního města s nejstarší katedrálou na americkém kontinentu. Ubytování.

 

10.den - Návštěva symbolu mayské civilizace - archeologického areálu CHICHÉN ITZÁ (UNESCO), jednoho ze sedmi novodobých divů světa. Ubytování v CANCÚNU.

 

11.-13.den - Odpočinek na nejkrásnějších plážích Karibiku s programem all inclusive. Možnost fakultativních výletů do archeologických areálů Tulum a Cobá, případně lodí na ostrov Isla Mujeres. Nocleh.

 

14.den - Transfer na letiště v Cancúnu. Odlet zpět do ČR.

 

15.den - Přílet s přestupem do Prahy.

 

 

Ubytování

9x ubytování s polopenzí (snídaně a oběd nebo večeře) v hotelu****, 4x ubytování s all inclusive v hotelu***** v Cancúnu (vždy 2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním soc. zař.).

 
Stravování

9x  polopenze (snídaně a oběd nebo večeře) v hotelu****, 4x  all inclusive v hotelu***** v Cancúnu 

Cena zahrnuje

 mezinárodní letenku Praha - Mexico City - Cancún - Praha a vnitrostátní letenku Mexico City - Tuxtla/Gutierez (vždy včetně odbaveného zavazadla)
 dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
 9x ubytování s polopenzí (snídaně a oběd nebo večeře) v hotelu****, 4x ubytování s all inclusive v hotelu***** v Cancúnu (vždy 2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním soc. zař.)
 místního a českého průvodce
 vstupné dle programu
 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 cestovní pojištění
 "spropitné" a fakultativní výlety v Cancúnu

Doprava

Letecká + přejezdy klimatizovaným autokarem v Mexiku.


Odlet/Přílet: letiště Václava Havla - Praha 6.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

05.11. (Čt) - 19.11. (Čt) 2020 - 15 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji
Polopenze
Letecky/Praha
-71 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMexiko
MístoMexiko
HotelMEXIKO 2020
cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji
Termín05.11.2020 - 18.11.2020 - s dopravou 05.11.2020 - 19.11.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...