odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 729808

Maroko - poznávací zájezd ***

Termín: 04.04. (Čt) - 11.04. (Čt) 2019

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 24 500 Kč

Poloha

MAROKO

osmidenní poznávací letecký zájezd

 

 

Rabat - Meknés - Fés - Erfoud - Merzouga - Ourzazate - Marrakéš - Ait Benhadou...

 

 

 

 

Termín 2019

Počet dní/nocí

cena (Kč)

04.04. – 11.04.

8/7

24 500,- 

 

 

Program

1.den - Ve 12.45 hod. odlet přímou linkou z Prahy do MARRAKÉŠE. Transfer na ubytování. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky (tržišti). Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Nocleh.

 

2.den - Návštěva exotické zahrady Majorelle. Přejezd VYSOKÉHO ATLASU přes sedlo Tizi n´Tischka (2 260 m). Prohlídka opevněné hliněné vesnice - tzv. ksaru - AIT BENHADOU (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána "Hollywood v poušti". Přejezd do OUARZAZATU, exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Ubytování.

 

3.den - Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) TAOUIRT, bývalého sídla pašů Glaoui. Vyhlídková jízda údolím pouštní řeky DADÉS, tzv. "Cestou tisíce kasb" (krásné pohledy na zelené oázy a hory v pozadí). Zastávka v KELAA MGOUNA, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Nenáročná vycházka úzkou soutěskou řeky TODRA sevřenou 300 m vysokými skalními stěnami. Starověký zavlažovací systém rhetaras. Ubytování v Erfoudu.

 

4.den - Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování východu slunce. Prohlídka palmerie a políček v oáze MERZOUGA. Zastávka u nomádů, žijících ve stanech. Návrat do ERFOUDU. Prohlídka dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Odpoledne průjezd údolím řeky ZIZ a podél přehrady u Er Rachidie. Výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Zastávka u tunelu Legionářů. Přejezd přes průsmyk STŘEDNÍHO ATLASU - Col de Zad (2 178 m) do horského střediska Azrou. Ubytování.

 

5.den - Procházka cedrovým lesem v národním parku IFRANE, pozorování makaků. Přejezd do MEKNÉS (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Náměstí El Hedim, tržnice, kde nabízejí nejlepší koření v celém Maroku. Ubytování.

 

6.den - Prohlídka města FÉS (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou, vyhlídka na město z pevnosti Borj sud, keramické dílny vyrábějící mozaiky, Medina - mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., medresa, knihovna, nejkrásnější brána Bab Jeloud, súky, koželužny... Ubytování v Rabatu.

 

7.den - Návštěva RABATU, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, archeologický areál Chellah s antickými i středověkými památkami, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., pozůstatky středověké mešity s Hasanovou věží, kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Přejezd do královského města Marrakéš. Ubytování.

 

8.den - Dokončení prohlídky MARRAKÉŠE s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum. Návštěva památek na vládnoucí dynastie - mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Transfer na letiště. Odlet přímou linkou do Prahy. Přílet v 21.30 hod.

Ubytování

7x Hotel*** - 2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením.

Stravování

7x polopenze.

Cena zahrnuje

► letenku Praha - Marrakéš - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
► dopravu klimatizovaným autokarem
► 7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
► 7x polopenzi

pobytovou taxu
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

► cestovní pojištění (lze přikoupit u CK)
► doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 80 € + 20 € výlet do Sahary za východem slunce

Doprava

Letecká (přímý let) + transfery klimatizovaným autokarem v Maroku. Plánovaný odlet 12:45h z letiště Václava Havla - Praha 6.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

04.04. (Čt) - 11.04. (Čt) 2019 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Polopenze
Letecky/Praha
-First minute24 500 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaroko
MístoMaroko
HotelMaroko - poznávací zájezd
cena za osobu
Termín04.04.2019 - 11.04.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...