odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 1002266

SEVERNÍ MAĎARSKO - Termály 4x jinak ***

Termín: 16.11. (St) - 20.11. (Ne) 2022

Délka pobytu: 5 dní, 3 noci

Doprava: Autobus / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 8 190 Kč

Poloha

SEVERNÍ MAĎARSKO 2022 - TERMÁLY 4x JINAK

5-denní zájezd do 4 různých termálních lázní

 

 

Lázně Miscolctapolca - lázně Zsóry - lázně Saliris/Egerszalok - lázně DemjénUbytování 3x hotel Panorama*** s wellness v ceně pobytu, v blízkosti Egeru. Nenechte si ujít tradiční čardu (csárda) s občersvením (viz program 3. den zájezdu).

 

 

Termín 2022

Počet dní/nocí

cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji

16.11. - 20.11.5/38 190 Kč

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.03.2022): -200 Kč/os.

 

 

         

Program

1. den - Odjezd v 23:45 hod. z Prahy 10 -  stanice metra A Strašnická – na autobusové zastávce u výstupu z metra směr Nové Strašnice - ulice V olšinách.

 

2. den - Příjezd do unikátních jeskynních lázní MISCOLCTAPOLCA  (https://www.thermalhungary.net/cz/item/miskolctapolca-jeskynni-lazne/). Lázně se nachází v blízkosti města Miscolc a nabízejí nevšední zážitek v "kryté plovárně vytvořené přírodou". Tyto termály jsou známe od 16.století díky terapeutickým účinkům. Kromě 7 jeskynních bazénů a 6 termálních bazénů v exteriéru (z toho 3 jsou určeny pro děti.) můžete využít i nejrůznější wellness služby, jako je například aquaterapie, masáže, hydroterapie, tangentor a s příplatkovou vstupenkou saunový svět. Místní termální voda (okolo 29-35°C) pomáhá zejména při dýchacích obtížích a kloubních onemocněních. Jako koupelová kúra se doporučuje při chorobách vegetativního nervového systému, při neurotických potížích spojených s funkcí srdce, při vysokém krevním tlaku a při neurotických žaludečních potížích a vyčerpání. Voda je vápenito-hydrogenuhličitanového typu (zemito-vápenitá směs obsahující jód, bróm a vápník) a vyznačuje se nízkým obsahem solí. V rámci gastronomických služeb lázně nabízí restauraci, kavárnu a bar. Po koupání bude následovat odjezd do hotelu Panorama*** v městečku Noszvaj. Ubytování, večeře, volný program.

 

3. den - Snídaně, odjezd do léčebných lázní ZSÓRY (https://zsory-furdo.hu/), které se nachází cca 4 km od centra městečka Mezőkövesd na prostorném areálu 11 ha s parkovou úpravou a disponuje 12 bazény. Pro zábavu a osvěžení slouží bazén s umělým vlnobitím, bazény pro dospělé a děti obohacené o dobrodružné zážitkové prvky. V krytých lázních jsou hostům k dispozici 3 bazény s léčivou termální vodou 34-40 °C, dále plavecký bazén, sauny, perličkové koupele a terapeutické oddělení. Obsah síry a sodíku v termální vodě lázní Zsóry je jedním z nejvyšších v Maďarsku a tryská z hloubky téměř kilometr s teplotou vody 71 °C. Voda byla klasifikována v roce 1968 jako léčivá, která je vhodná k léčbě revmatismu, artritidy, křečových žil a dalších onemocnění kloubů, různých gynekologických potíží, kožních onemocnění, má výborné účinky i při úrazech a rekonvalescenci po operaci. V lázních je k dispozici široká škála léčebných procedur: léčebné masáže, podvodní trakce, tangentor, bahenní zábaly, vanové koupele, uhličitá koupel. V areálu se nachází několik menších i větších pohostinství. Pokud by jste chtěli v lázních strávit kratší čas, lze se vydat do nejstarší části Mezőkövesdu – skanzenové čtvrti Hadaš. Kromě tradiční maďarské vesnické architektury se zde seznámíte s prací řemeslníků a výtvarníků. Navštívit také můžete velmi zajímavé muzeum lidového umění Matyó, které je součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po koupání návrat do hotelu Panorama***, večeře*, volný program.

 

*Za příplatek cca 500 Kč/os. lze zajistit po večeři večerní program formou čardy (csárda) s ochutnávkou vína (bližší info na místě u delegáta).

 

4. den - Snídaně, odjezd do léčebných lázní SALIRIS (https://www.wellnesstips.cz/lazne/egerszalok-liecebne-kupele_60016_0_1.html) v městečku Egerszalok, 6 km od města Eger. Lázně jsou situovány do jedinečného přírodního prostředí při úpatí ojedinělých terasovitých vápencových útvarů, které vytvořila stékající léčivá voda. Velikou atrakcí je zde tzv. "Solný kopec" (ojedinělý v Evropě, podobný se nachází pouze v Turecku - Pamukkale a v NP Yellowstone v USA), který lze obdivovat v jižní části obce v těsné blízkosti lázní Saliris. V komplexu lázní s vodní plochou o rozloze 1 900 m2 se nalézá celkem 17 venkovních a krytých bazénů. Příjemné trávení volného času zajišťují sedací bazény s termální vodou, perličkové lázně, jacuzzi, zážitkové bazény a tobogány. V léčebné části zaručuje úspěšnost procedur hydrogen-uhličitanová léčivá voda (33-38 °C) s obsahem vápníku a hořčíku. Wellness centrum pak nabízí dokonalé osvěžení a regeneraci, exkluzivní svět saun a speciální vanové lázně či masáže. Zdejší voda je vhodná pro léčbu degenerativních onemocnění pohybového ústrojí, opotřebování kloubů, bolestí zad a dříku, zánětlivých onemocnění pohybového ústrojí, zánětlivých gynekologických onemocnění, kožních onemocnění (lupénka, ekzém) a jako pooperační rehabilitace po ortopedických zákrocích i operacích páteře. V lázních je k dispozici restaurace, kavárna, saunový bar a bufet. Po koupání následuje odjezd zpět do hotelu Panorama***, večeře, volný program.

 

5. den - Snídaně, odjezd do jeskyních lázní DEMJÉN (https://www.wellnesstips.cz/lazne/liecebne-a-zazitkove-kupele-demjen_60219_0_1.html). Lázně se nacházejí cca 16 km od Egeru a jsou nejnovějšími termálními lázněmi v Maďarsku, které byly otevřeny v prosinci 2010. Vybudování tohoto komplexu bylo inspirováno filmem Avatar. Je zde vytvořen jeskynní systém o délce 760 m s rozlohou 1 500 m2 vodní plochy. Prameny termální vody vyvěrají z hloubky 690 m o teplotě 68 stupňů s obsahem kalcia, magnesia, hydrokarbonátu, tvrdých fluoridů, síry, velkého množství železa a kyseliny křemičité. Voda má příznivé účinky na krevní oběh, pohybový aparát a je velice účiná na onemocnění mazových žláz pokožky a na onemocnění kůže. V areálu se nachází 2 vnitřní bazény s vodními atrakcemi, 6 venkovních bazénů s vodními atrakcemi, parní kabina, finská sauna, kdeippův bazén a solná komora. K občerstvení lze využít místní restauraci. Po koupání odjezd do Prahy. Návrat v nočních hodinách.

Ubytování

3x ubytování ve wellness hotelu Panorama*** ve 2 lůžkových klimatizovaných pokojích s vlastním sociálním zařízením, osuškami i župany, fénem, SAT-TV, trezorem a Wi-Fi. Na žádost klienta lze zajistit pokoj s přistýlkou. Hotel se nachází v klidné oblasti obklopené krásnou zelení, na kraji městečka Noszvaj (v blízkosti Egeru) a navozuje příjemnou atmosféru svými romantickými výhledy do přírody. Naleznete zde restauraci, bazén, bar a sdílený lounge. K dispozici je nepřetržitě otevřená recepce, pokojová služba a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Hosté mohou relaxovat ve wellness centru se saunou, vířivkou nebo v zahradě. V hotelu Panorama je si také možné zahrát kulečník, stolní tenis či šipky. 700 m od hotelu se nachází minimarket Coop.

Stravování

3x polopenze formou bufetu.

Cena zahrnuje

dopravu dálkovým autobusem
► 3x ubytování ve wellness hotelu Panorama***
► 3x polopenzi (bufet)
► používání hotelového županu
► vstup do hotelového wellness
► lázeňský poplatek
► služby delegáta
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu (lze připlatit u CK)
► vstupy do lázní = cca 17 000 HUF (maďarských forintů)

► 3. den - tradiční čarda s ochutnávkou vína = cca 500 Kč (v případě zájmu bude delegát částku vybírat během zájezdu)

Doprava

AUTOBUSOVÁ - odjezd Praha 10 od metra "A" Strašnická.

 

 

Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

16.11. (St) - 20.11. (Ne) 2022 - 5 dní, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu ve 2 lůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus/Praha
-First minute8 190 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaďarsko
MístoTermální lázně
HotelSEVERNÍ MAĎARSKO - Termály 4x jinak
cena za osobu ve 2 lůžkovém pokoji
Termín17.11.2022 - 20.11.2022 - s dopravou 16.11.2022 - 20.11.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...