odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 506150

Pobaltské Republiky 2021

Termín: 04.08. (St) - 12.08. (Čt) 2021

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 20 990 Kč

Poloha

POBALTSKÉ REPUBLIKY
LETECKÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD

 

 

Riga - Rundále - Hora Křížů - Kurská kosa - Juokrante - Klaipéda - Trakai - Vilnius - Riga - Sigulda - Turaida - Gauja - Lahemaa - Tallin…

 

 

Termín 2021

počet dní/nocí

cena za osobu (Kč)

04.08. - 12.08.

9/8

20 990,-

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.02.2021):   -700  Kč/os.

 

      

Program

1.den - Odlet z Prahy do Rigy v cca 15 hod. Prohlídka secesní části RIGY zapsané na seznamu UNESCO. Nocleh.

 

2.den - Návštěva honosného zámku RUNDÁLE, nejvýznamnějšího souboru barokních budov na severu Evropy s překrásnými interiéry a zahradami ve francouzském stylu. Zastávka u HORY KŘÍŽŮ, svatého poutního místa na umělém pahorku, které nemá ve světě obdoby (několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců jako výraz vzdoru vůči sovětskému režimu). Ubytování ve městě Klaipéda, v jednom z mála nezamrzajících přístavů na severu Evropy, kam se za totality mohlo vstoupit pouze se zvláštním povolením. Nocleh.

 

3.den - Celodenní výlet na téměř 100 km dlouhý poloostrov KURSKÁ KOSA, úzký pás země (široký od 0,5 km do 4 km) rozdělený mezi Rusko a Litvu. Díky písčité půdě se pro tuto oblast vytvořenou dle legendy mořskou obryní vžilo pojmenování "Baltská Sahara". Procházka po pohyblivých písečných dunách s možností koupání a návštěva Vrchu čarodějnic v JUOKRANTE (venkovní expozice dřevěných soch čarodějnic a hnízdiště kormoránů). Na závěr dne krátká prohlídka KLAIPÉDY, významného přístavu s půvabnými středověkými uličkami. Návrat na ubytování.

 

4.den - Návštěva někdejšího sídla litevských knížat, vodního hradu TRAKAI z počátku 14. stol. Prohlídka litevské metropole VILNIUSU, kdysi třetího největšího židovského města světa, pro nějž se vžilo označení "Jeruzalém severu" (Gediminasův hrad, katedrála sv. Stanislava, gotický komplex sv. Bernardina a sv. Anny…). Nocleh.

 

5.den - Dokončení prohlídky RIGY - lotyšského hlavního města s největší gotickou katedrálou celého Pobaltí, nejstarší pobaltskou burzou a okouzlujícími úzkými uličkami starého města (výstavné gotické domy cechu "Černých hlav", Švédská brána, Prašná věž…). Ubytování.

 

6.den - Zastávka v oblíbeném rekreačním středisku SIGULDA, které je zároveň jedním z mála lyžařských areálů v zemi. Návštěva hradu TURAIDA ze 13. stol., nádherně situovaného na kopci, vysoko nad tokem řeky Gauja. Po zásahu bleskem a následném výbuchu skladu střelného prachu v 18. stol. byla pevnost znovu vystavěna z červených cihel a právem dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce země. Zastávka v národním parku GAUJA přezdívaném "Lotyšské Švýcarsko". Husté lesy obývané rozmanitou faunou zde doplňují blankytně modrá jezera, neobyčejné skalní útvary a jeskyně. Ubytování v Tallinnu.

 

7.den - Návštěva nejrozlehlejšího estonského národního parku LAHEMAA s typickými rybářskými osadami a krajinou posetou tzv. "bludnými kameny", které jsou pozůstatky dávné činnosti ledovců. První část prohlídky TALLINNU - hanzovního města, které je muzeem středověké architektury. Procházka malebným historickým centrem, kde kostely střídají klášterní budovy a kupecké domy z 15.-17. stol. (gotická radnice, kostel sv. Olafa, nejstarší lékárna, věž Dlouhý Herman, hradby, vrch Toompea…). Návrat na ubytování.

 

8.den - Dopoledne dokončení návštěvy TALLINNU. Během přejezdu do Rigy zastávka na břehu Baltského moře (možnost koupání). Ubytování v Rize.

 

9.den - Transfer na letiště. Přílet do Prahy v 14 hod.

 
Ubytování

8x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

Stravování

8x Snídaně.

Cena zahrnuje

► letenku Praha - Riga a Tallinn - Praha, včetně odbaveného zavazadla
► dopravu klimatizovaným autokarem
► 8x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
► 8x snídani
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění
► doporučená částka na vstupné: cca 50 €
► příplatek za 8 večeří = 3 300,- Kč/os.

► příplatek za jednolůžkový pokoj = 4 900,- Kč

Doprava

LETECKÁ + transfery klimatizovaným autokarem dle programu.

Odjezd: Praha - letiště Václava Havla (cca 9:00h).

Další informace
 
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.
04.08. (St) - 12.08. (Čt) 2021 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Snídaně
Letecky/Praha
-First minute20 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměLotyšsko
MístoPobaltí
HotelPobaltské Republiky 2021
cena za osobu
Termín04.08.2021 - 12.08.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...