odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 796751

Termín: 25.08. (Ne) - 31.08. (So) 2019

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 6 990 Kč

Poloha

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD:

Holašovice - Kleť - Linec - Pöstlingberg - Lipno - Vyšebrodský klášter - Rožmberk - Český Krumlov - Frymburk - Hluboká nad Vltavou...

termín 2019

počet dní/nocí

cena

25.08. - 31.08.

7/6

6 990,-

 

Program

1.den Odjezd v ranních hodinách (Praha cca 7 hod.). Návštěva jihočeských HOLAŠOVIC (UNESCO) s památkově chráněnými hospodářskými usedlostmi, které představují unikátní soubor vesnické architektury 2. poloviny 19. století přezdívaný selské baroko. Výjezd lanovkou na KLEŤ (1 084 m) - nejvyšší horu Blanského lesa s kamennou rozhlednou, odkud lze za dobrého počasí spatřit i vzdálené vrcholky Alp. Ubytování ve Vyšším Brodě.

 

2.den Návštěva historického jádra LINCE, metropole Horního Rakouska (náměstí Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice a renesanční radnicí; Stadtpfarkirche, ve kterém je uloženo srdce císaře Fridricha II.; náměstí Alter Markt; Alter Dóm s druhou nejvyšší věží v Rakousku...). Možnost výjezdu tramvají po nejstrmější adhezní trati na světě z roku 1898 vedoucí na kopec PÖSTLINGBERG s poutní bazilikou a krásnými výhledy na město se siluetou Alp v pozadí. Fakultativně návštěva zoologické či botanické zahrady nebo futuristického centra Ars Electronica (prezentace inovativních projektů spojujících umění, moderní technologie a společenský život). Návrat na ubytování.

 

3.den Cca 10 km pěší výlet z místa ubytování k vodní nádrži LIPNO (event. přesun busem), která je největší vodní plochou v ČR. Ze stejnojmenného rekreačního střediska výstup k populární STEZCE V KORUNÁCH STROMŮ (alternativně výjezd lanovkou). Jedná se o devítihrannou dřevěnou vyhlídkovou věž, jejímž středem se vine nejdelší suchá skluzavka v ČR dlouhá 52 m. Ze samého vrcholu je vidět nádherné panorama "Jihočeského moře", Šumavy a Novohradských hor. Možnost koupání či vyhlídkové okružní plavby po přehradě trvající cca 2 hod. Návrat na ubytování.

 

4.den Návštěva VYŠEBRODSKÉHO CISTERCIÁCKÉHO KLÁŠTERA z roku 1259 umožňující nahlédnut do běžného života místních mnichů, ale i spatřit cenné prostory s obrazovou galerií, sbírkou biblí a další zajímavosti. TURISTIKA V OKOLÍ VYŠŠÍHO BRODU. První možností je tzv. Opatská stezka - pohodová trasa údolím Menší Vltavice s informačními tabulemi o historii kamenictví (cca 5 km). Náročnější varianta je dlouhá cca 18 km a vede krásnou šumavskou přírodou k nejjižnějšímu bodu ČR s pozůstatky osad, které padly v 50. letech za oběť hraničními pásmu. Návrat na ubytování.

 

5.den Prohlídka romantického hradu ROŽMBERK, jednoho z nejstarších v Čechách. Návštěva ČESKÉHO KRUMLOVA (UNESCO), památkové perly na řece Vltavě. Procházka historickým centrem s úzkými křivolakými uličkami, které lemují gotické a renesanční domy, ale i barokní zámeckou zahradou s kontroverzním otáčivým hledištěm. Možnost absolvování některého z prohlídkových okruhů druhým největším zámeckým komplexem u nás. Návrat na ubytování.

 

6.den Dopoledne exkurze do VODNÍ ELEKTRÁRNY ČEZ v Lipně nad Vltavou. Návštěva působivé zříceniny VÍTKŮV HRÁDEK (1 053 m), nejvýše položených pozůstatků hradu v ČR. Nenáročná fakultativní vycházka po žluté značce do Frýdavy (cca 7 km). Přejezd přívozem do FRYMBURKU (možnost návštěvy místního muzea nebo odpočinek u vody). Eventuálně pěšky do Přední Výtoně a do Frymburku busem. Návrat na ubytování.

 

7.den Návštěva státního zámku HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, původně královského hradu zbudovaného na skalním ostrohu nad řekou Vltavou, přestavěného v 19. stol. po vzoru anglického Windsoru. Absolvování prohlídkového okruhu zahrnujícího návštěvu reprezentačních pokojů s cenným mobiliářem. Alternativně procházka podél Muninského rybníka do ZOO Ohrada či návštěva Loveckého muzea a Alšovy jihočeské galerie. Návrat ve večerních hodinách (Praha cca 17 hod.).

 

 

Ubytování
  • 6x ubytování v hotelu *** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
Stravování
  • 6x polopenzi
Cena zahrnuje
 dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD)
 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 6x polopenzi
 průvodce
 pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje

 cestovní pojištění

Doprava

AUTOBUSOVÁ - autokar s dálkovou úpravou.

 

Odjezdy:  Praha, Beroun,

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

25.08. (Ne) - 31.08. (So) 2019 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Autobus/Praha
-6 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKombinace zemí
MístoKombinace zemí
HotelRAKOUSKO - ČESKO - Jižní Čechy
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín25.08.2019 - 31.08.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...