odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 971663

JAPONSKO (rozšířené) 2022 ***

Termín: 29.10. (So) - 13.11. (Ne) 2022

Délka pobytu: 16 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 98 500 Kč

Poloha

JAPONSKO (rozšířený program) 2022

16-denní letecký poznávací zájezd

 

 

 

Tokio - Nikkó - Kamakura - Fudži - Japonské Alpy - Macumoto - Kjóto - Nara - Jamanobe - Ósaka - Himedži... termín 29.10.-13.11.2022

 

 

Termín 2022

Počet dní/nocí

cena (Kč)

29.10.-13.11.

16/13

98.500,-

 

 

Program

1.den - Odlet z Prahy v 15.55 hod. Přílet do Dubaje v 23.50 hod. (doba letu cca 6 hod.).

 

2.den - Odlet z Dubaje v 2.55 hod. V 17.20 hod. přílet do TOKIA (doba letu cca 9,5 hod.) Transfer vlakem na ubytování v centru města. (Noc Tokio).

 

3.den - První část prohlídky TOKIA - metropole země vycházejícího slunce, která je nejlidnatější městskou aglomeraci na světě a místem s neopakovatelnou atmosférou, kde se supermoderní technologie snoubí se starobylou orientální kulturou: nejstarší čtvrť Asakusa poničená bombardováním za 2. sv. války s nejnavštěvovanějším chrámem hlavního města - Sensódži, který ukrývá vzácnou zlatou sošku bohyně milosrdenství; vstupní brána Kaminarimon vyzdobená obřím lampionem; vyhlídková plavba lodí po řece Sumida; stylová císařská zahrada Hamarikjú - zelená oáza a místo odpočinku uprostřed zástavby mrakodrapů; přesun do oblasti tokijské zátoky se siluetou visutého mostu Rainbow Bridge; populární nákupní a zábavní čtvrť Odaiba; finanční distrikt Ginza s butiky nejluxusnějších světových značek; futuristické Tokijské kongresové centrum vystavěné ze skla a oceli ve tvaru lodi. Večeře (1) bude ve znamení kuchyně japonského tropického souostroví Okinawa s oblíbenými specialitami jako je rafute, gója čampuru či sukugarasu, a na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori /v ceně neomezené nápoje/. (Noc Tokio)

 

4.den - Cesta do NIKKÓ (UNESCO), příjemného horského střediska situovaného uprostřed prastarých cedrových lesů. Návštěva svatyně Tóšógú zasvěcené Iejasuovi Tokugawovi, prvnímu šogunovi tohoto slavného rodu, na jejíž velkolepé výzdobě pracovalo po 2 roky na 15 000 řemeslníků. Prohlídka chrámového komplexu Rinnódži a krásné přilehlé zahrady Šójó-en. Pokračování k šintoistické svatyni Futarasan s fotogenickým, červeně natřeným můstkem Šinkjó. K večeři (2) si dáme křupavou tempura - nejčerstvější ryby, krevety, místních houby a zelenina smažené do zlatova ve speciálním těstíčku a podávané s polévkou miso a speciální omáčkou/v ceně 2 nápoje/. (Noc Tokio)

 

5.den - Hodinová cesta vlakem do starobylého města KAMAKURA, bývalé metropole země: socha velkého bronzového Buddhy - Daibucu, který se díky vlně tsunami ocitl pod širým nebem (možnost návštěvy útrob 13 m vysoké sochy); chrám Hasedera s pozlacenou, 9 m vysokou sochou bohyně milosrdenství vyřezanou z jednoho kusu dřeva; šintoistická svatyně Hačimandžingú - duchovní centrum oblasti. Večer v případě zájmu možnost dokončení prohlídky TOKIA: obchodní a administrativní centrum Šindžuku s nejrušnějším železničním nádražím na světě a množstvím moderních výškových budov v čele s Tokijskou radnicí, odkud lze z výšky 200 m nad zemí vychutnat nádherné večerní panorama; procházka okrskem Kabukičó - bývalým doupětem proslulé mafie Jakuza - dnes "vykřičenou" čtvrtí zábavních podniků nejrůznějšího druhu. Návrat na ubytování. (Noc Tokio)

 

6.den - Cesta super expresem do oblasti Pěti jezer FUDŽI. Procházky přírodou kolem jezera Kawaguči-ko, lanovka Kači-kači a výhledy na horu Fudži, relaxace uprostřed přírody. K večeři možné zajistit společné grilování. (noc Kawaguchi-ko) ( 8km + volitelně možný sestup z Kačijama cca 3.5km - jinak lanovkou).

 

7.den - Lehký trek s výhledy na horu Fudži a jezera Kawaguchiko. Při nepřízni počasí historické místo pro posvátnou očistu poutníků na Fuji, Oshino Hakkai. Přejezd do Matsumoto (noc Matsumoto) (cca 12 km).

 

8.den - Celodenní výlet do srdce Japonských Alp. Den strávíme procházkou překrásnou přírodou podél horské řeky Azusa, přejdeme mosty Kappa a Mjódžin a odpočineme si v idylické svatyni Hotaka slavné svým křišťálově čistým horským jezírkem. Večeře (3) v typické místní hospodě izakaja s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel jako je grilované maso na špejli jakitori, skvělá smažená ryba hoke, sašimi a mnohé další /v ceně 2 nápoje/. (noc Matsumoto) (cca 12 km)

 

9.den - Historické město MACUMOTO, jemuž dominuje původně dochovaný hrad, považovaný spolu s hradem Himedži za nejkrásnější v Japonsku. Na rozdíl od sněhobílého Himedži je hrad Macumoto slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad. Procházce historickou čtvrtí obchodníku Nakamači. Odpooledne přejezd vyhlídkovým super expresem Šinano a šinkansenem do Kjóta. (Noc Kjóto).

 

10.den - Celodenní prohlídka KJÓTA, historické residence císařů, díky jejichž působení se město na dlouhá staletí stalo kulturním a duchovním centrem celého japonského souostroví. Při troše štěstí zde potkáte i opravdovou gejšu v kimonu a tradičních dřevácích geta, s tváří bílou jako sníh a drdůlky zdobenými dlouhými dřevěnými jehlicemi. Na vlastní oči se budete moci přesvědčit, že Kjóto a jeho okolí je opravdovou pokladnicí historických památek, o čemž svědčí fakt, že hned sedmnáct objektů je zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlídka chrámů Kijomizudera (tzv. Kláštera čisté vody) a Nanzendži, stejně jako "Zlatého" a "Stříbrného" pavilónu (působiště zenové sekty Rinzai) obklopeného vysoce ceněnými zahradami. Návrat na ubytování. Večer možnost zhlédnutí folklorního představení ve čtvrti Gion. (noc Kjóto)

 

11.den - Výlet do nedalekého okouzlujícího města NARA s množstvím volně se pohybujících srn žebrajících od turistů sušenky: chrám Tódaidži s největší dřevěnou budovou na světě ukrývající další z gigantických soch Buddhy. Cestou zpět zastávka v chrámu Fénixe, jež je vyobrazen na 10 jenové minci, a který je spojený s pěstováním speciálního zeleného čaje (možnost ochutnávky a nákupu). Podvečerní procházka svatyní Fušimi Inari s neobyčejnou, 3 km dlouhou řadou bran zasvěcených bohyni Inari (místo natáčení filmu Gejša). Návrat na ubytování. K večeři (4) si dáme úžasnou japonskou variaci na vepřový řízek, Tonkatsu /v ceně 2 nápoje/.. (noc Kjóto)

 

12.den - Aktivní den na historické stezce JAMANOBE klikatící se tradičním japonským venkovem, mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů - tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace. Zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara. Odpoledne navštívíme i proslulou narskou památku UNESCO a největší dřevěnou stavbu na světě, chrám Tódaidži. (noc Kjóto) (cca 17 km)

 

13.den - Přejezd šinkansenem do města Hirošima si zpestříme zastávkou v HIMEDŽI, kde si prohlédneme největší a nejkrásnější původně dochovaný hrad v Japonsku a přilehlé zahrady Kokoen. Odpoledne se projdeme Parkem Míru: Muzeum atomové bomby, Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu, Genbaku-dómu - symbol hirošimské atomové zkázy. Bohatá a stylová japonská večeře (5) v rjokanu. (noc Hirošima/Mijadžima)

 

14.den - Ostrov Mijadžima s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou TORII. Lehký trek nás dovede na posvátnou horu MISEN, kde už tisíc let hoří věčný oheň v horském chrámovém komplexu Daišó-in. Vrchol hory nám nabídne úchvatné výhledy na vnitřní moře Setó-naikai. Odpolední přejezd šinkansenem do Ósaky. Na večeři (6) rezervujeme místo v jedné z nejlepších teppanjaki restaurací v Japonsku, Chajamači, kde si dopřejeme vrcholný kulinářský zážitek, slavné kóbské hovězí /v ceně 2 nápoje/. (noc Ósaka)

 

15.den - Prohlídka ÓSAKY, významného přístavu na poloostrově Honšú, místa odkud se do celého světa rozšířily instantní nudle (dominanta města - futuristický mrakodrap Umeda Sky s otevřeným vyhlídkovým ochozem přístupným po eskalátorech vedoucích ze sousední věže; Ósacký hrad s muzeem dokumentujícím dějiny města; procházka "retročtvrtí" Shinsekai s možností ochutnávky vyhlášených specialit…). Transfer vlakem na letiště v Ósace. Odlet v 23.30 hod.

 

16.den - Přílet do Dubaje v 5.45 hod. (doba letu cca 11 hod.). Odlet z Dubaje v 9.10 hod. Přílet do Prahy v 12.55 hod. (doba letu cca 6,5 hod.).

Ubytování

13x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením).

Stravování

13x snídaně

 

možnost připlatit 6 večeří (viz. program zájezdu): 10 000 Kč (1.: 1 300 Kč; 2.: 1 000 Kč; 3.: 1 200 Kč; 4.: 1 000 Kč; 5.: 1 600 Kč; 6.: 3 900 Kč)

Cena zahrnuje

► letenku Praha - Tokio a Ósaka - Praha včetně odbaveného zavazadla a všech tax (Emirates)
► dopravu dle programu (mezi městy je přeprava zajištěna vlaky a expresy Šinkansen; během prohlídek měst se využívá MHD)
► 13x ubytování v hotelu*** 
► 13x snídani
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 cestovní pojištění
 doporučená částka na vstupné: cca 100 USD
 možnost příplatku 6 večeří (viz. program zájezdu): 10 000 Kč

Doprava

Letecká (Emirates) + transfery dle programu. 

 

Plánovaný odlet 15:55h / přílet 12:55h (Praha - letiště Václava Havla).

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

29.10. (So) - 13.11. (Ne) 2022 - 16 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Snídaně
Letecky/Praha
-98 500 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměJaponsko
MístoJaponsko
HotelJAPONSKO (rozšířené) 2022
Cena za osobu
Termín30.10.2022 - 12.11.2022 - s dopravou 29.10.2022 - 13.11.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...