odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 1040807

ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie - Lazio (letecky) 2023 ***

Termín: 14.06. (St) - 21.06. (St) 2023

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze s nápoji

Cena: 28 990 Kč

Poloha

ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie - Lazio 2023
8-denní letecký poznávací zájezd

 

 

Viterbo - Pitigliano - Bolseno - Sant' Antimo - Montepulciano - Tuscania - Tarquinia - Sovana - Saturnia - Orvieto - Spoleto... 

 

 

Termíny 2023

dní/nocí

cena za osobu

14.06. - 21.06.

(termín obsazen)

8/7

    28 990 Kč

10.09. - 17.09.

(termín obsazen)

8/728 990 Kč

 

 

 

Program

1.den - Odlet přímou linkou z Prahy do Říma v cca 6 hod. (U zájezdu v termínu 10.09-.17.09. v cca 13 hod.; po příletu bude následovat rovnou transfer do hotelu, prohlídka Viterba se přesune na poslední den). Prohlídka VITERBA - jednoho z nejzachovalejších středověkých měst v Itálii obehnaného dodnes neporušenými hradbami. Ve 13. stol. se stalo dočasným sídlem papeže a konala se zde rekordně dlouhá konkláve trvající neuvěřitelných 1 005 dní, během níž hned tři kardinálové zemřeli. Srdcem města je kromě Papežského paláce a přilehlé katedrály svatého Vavřince i "čtvrť poutníků" San Pellegrino dochovaná v téměř netknuté podobě. Tvoří ji kamenné domy s podloubím nalepené jeden vedle druhého, což vytváří neopakovatelnou atmosféru. Ubytování v městečku MONTEFIASCONE rozkládajícím se na okraji vyhaslé sopky, cca 600 m nad mořem. Procházka centrem nacházejícím se kousek od hotelu. Nocleh.

 

2.den - Návštěva úchvatného městečka PITIGLIANO zbudovaného na skále ze sopečného tufu. Díky početné židovské komunitě bylo v minulosti přezdívané "Malý Jeruzalém." Členité centrum tvoří tři souběžné ulice spojené asi šedesáti klikatými uličkami. Urbanistický celek připomíná kouzelný a záhadný labyrint, kterému chybějí jen jeho dávní židovští obyvatelé. Přejezd k populárnímu vulkanickému jezeru BOLSENO (největší v Evropě), které svým návštěvníkům nabízí příjemné osvěžení. Relaxace na břehu a koupání v průzračné vodě dosahující hloubky až 150 m. Zastávka ve stejnojmenném městečku, které se stalo dějištěm tzv. Bolsenského zázraku. Návrat na ubytování.

 

3.den - Návštěva benediktského kláštera SANT´ANTIMO, krásné románské stavby zasazené do atraktivní, zvlněné krajiny olivových hájů a políček jižního Toskánska. V romantickém MONTEPULCIANU obklopeném vinohrady degustace červeného vína Nobile označovaného pro svoji jedinečnou kvalitu za "víno králů". Prohlídka malebného městečka PIENZA (UNESCO), o jehož architektonický rozkvět se zasloužil nejslavnější rodák - pozdější papež Pius II. Návrat na ubytování.

 

4.den - Prohlídka poklidné etruského osady TUSCANIA se dvěma vzácnými kostely Santa Maria Maggiora a San Pietro. Pokračování v objevování stop Etrusků. Návštěva města TARQUINIA s nekropolí (UNESCO) čítající více než 6 000 hrobek (zpřístupněno cca 20) pocházejících z období 8-2 stol. př.n.l. z nichž část je vyzdobena unikátními freskami s převážně náboženskými a mystickými motivy. Další ukázky a repliky sarkofágů jsou pak k vidění v místním archeologickém muzeu. Koupání a odpočinek na nedalekých písečných plážích omývaných Tyrhénským mořem. Návrat na ubytování.

 

5.den - Návštěva ospalé vesničky SOVANA, která má pouhých 130 obyvatel a tvoří ji jediná ulička spojující náměstíčko s kostelem Santa Maria na straně jedné a románskou katedrálu na straně druhé. Hlavní atrakcí je však blízké etruské pohřebiště, patřící mezi nejvýznamnější v celém Toskánsku. Poblíž lázeňského střediska SATURNIA relaxace v horké říčce tvořící okouzlující kaskády a soustavu přírodních bazénků s léčivou sirnou vodou. Procházka fotogenickým městečkem SORANO nabízejícím pestrou paletu zajímavých pamětihodností (hradby, brány Porta dei Merli a Porta di Sopra, pevnost Leopoldina s překrásným výhledem …). Návrat na ubytování.

 

6.den - Výlet k tzv. MRAMOROVÉMU VODOPÁDU na řece Velino. Jedná se o uměle vytvořenou kaskádu skládající se ze tří stupňů, z nichž nejvyšší měří 83 m. Prohlídka města SPOLETO, které díky půvabu historických památek a nádherné okolní přírodě patří mezi nejkrásnější ve střední Itálii (pevnost Rocca Albornoziana z 14. stol. s románskou bazilikou; most Ponte delle Torri s deseti oblouky; Dóm Santa Maria Assunta s úchvatnými okenními růžicemi…). Návrat na ubytování. Degustace místního bílého vína Est! Est !! Est!!!, k jehož originálnímu pojmenování se váže úsměvná historka. Nocleh.

 

7.den - Prohlídka starobylého města ORVIETO se skvostným Dómem řadícím se mezi opravdové klenoty italské gotiky. Vyhlášená jsou však i zdejší vína, stejně jako neobyčejná studna sv. Patrika opatřená spirálovým schodištěm. Ochutnávka pravé bůvolí mozzarelly. Návrat na ubytování.

 

8.den - Transfer na letiště v Římě. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 10.30 hod. (u zájezdu v termínu 10.09-17.09. v 17.30 hod.).

Ubytování

7x ubytování v hotelu***  (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

 

Možnost příplatku jednolůžkového pokoje = 5 000 Kč /zájezd.

Stravování

7x polopenze včetně skleničky vína a vody k večeři.

Cena zahrnuje

►  letenku Praha - Řím - Praha včetně odbaveného zavazadla
►  dopravu klimatizovaných autokarem
►  7x ubytování v hotelu***
►  7x polopenzi včetně skleničky vína a vody k večeři
►  průvodce
►  pobytovou taxu
►  pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění (lze připlatit u CK)
► doporučená částka na vstupné: cca 80 €

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

14.06. (St) - 21.06. (St) 2023 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu (termín vyprodán)
Polopenze s nápoji
Letecky/Praha
-28 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
Místopoznávací zájezd
HotelITÁLIE - Toskánsko - Umbrie - Lazio (letecky) 2023
Cena za osobu (termín vyprodán)
Termín14.06.2023 - 21.06.2023
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze s nápoji
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...