odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 797113

Termín: 11.09. (St) - 18.09. (St) 2019

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 22 490 Kč

Poloha

ITÁLIE - SICÍLIE 2019

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD

 

Lipari - Segesta - Agrigento - Taormina - Syrakusy - Etna - Vulcano - Cefalu - Palermo - Monreale...

 

 

Termín 2019

Počet dní

cena

11.09. - 18.09.

8

22.490,-

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.2.2019):  -500,- Kč/os.
 

Program

1.den - Odlet z Prahy do Katánie v cca 12.30 hod. Ubytování na severním pobřeží Sicílie.

2.den - Fakultativně celodenní výlet lodí na ostrov VULCANO, který je součástí tzv. Liparského souostroví známého svou čilou sopečnou aktivitou. Výstup k doutnající sopce Vulcano zakončený odpočinkem v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky nebo na černo-bílé sopečné pláži. Krátká návštěva sousedního ostrova LIPARI. Návrat na ubytování. Zákazníci, kteří nemají o výlet na Vulcano zájem, mohou strávit volný den na pláži u moře.

3.den - Zastávka v rybářském městečku CEFALU. Prohlídka arcibiskupského sídla MONREALE, jehož dominantou je nádherná katedrála s vysokými věžemi a úchvatnou mozaikovou výzdobou (nejvýznamnější památka normanského stavitelství na Sicílii). Procházka historickou částí PALERMA s normanskými stavbami v orientálním stylu, barokními památkami i úzkými uličkami starého města. Ubytování.

4.den - Zastávka v SEGESTĚ se zbytky řeckého sídliště, chrámem a divadlem. Prohlídka okouzlujícího středověkého městečka ERICE situovaného v nadmořské výšce 800 m, pouhé dva kilometry od moře (nádherné výhledy). Průjezd podél solných polí, odkud se přirozeným odpařováním vody získává mořská sůl. Ubytování nedaleko Agrigenta.

5.den - AGRIGENTO - návštěva archeologického komplexu se zříceninami antických chrámů (chrám Concordia - údajně nejzachovalejší antická chrámová stavba na světě, Diův chrám, Heraklův chrám, Porta Aurea…). Prohlídka překrásných mozaikových komplexů ze 4. stol. nedaleko městečka PIAZZA ARMERINA (cca 3 500 m2 mozaik znázorňujících život římské honorace, ale i mytologická témata či lovecké výjevy). Ubytování na východním pobřeží Sicílie.

6.den - Výlet ke kráteru ETNY: odjezd autokarem do oblasti Rifugio Sapienza ležící v nadmořské výšce 1 923 m. Možnost výběru jedné z následujících variant: 1) zdarma - resp. v ceně zájezdu vyjedete na parkoviště pod lanovkou, kde je vidět velký kráter (cesta k němu trvá cca 1,5 hod.), k menšímu kráteru a zpět se lze dostat za cca 2,5 hod. 2) lanovkou (cca 30 €/zpáteční jízdenka) do 2 500 m. Odtud pěšky, obvykle ve velkém větru a černém prachu (za 3 € lze zapůjčit v baru zimní bundu). Po 2 hodinách vystoupáte pod 4 hlavní krátery ve výšce 3 000 m. Dále se obchází 2 krátery z let 2002-2003 (cca 1 hod.). Celková doba výletu včetně lanovky je cca 5 hod. Nutná zimní bunda (nebo její vypůjčení v baru) a botasky.3) lanovkou a ter. vozidly (cca 63 € včetně místního průvodce). Výjezd ter. vozidly do cca 2 900 m (značná zima, sníh, vítr a prach), pod 4 hlavní krátery. Dále se obchází 2 krátery z let 2002-2003 (cca 1 hod.). Celková doba výletu je 4 hod. Nutná zimní bunda (nebo její vypůjčení v baru) a botasky. V žádném případě se nelze dostat až na nejvyšší vrchol Etny - ten je za tzv. bezpečnou zónou. Ale i tak se jedná o nádherný zážitek. Doporučujeme třetí variantu, která je sice nejdražší ale také nejhezčí a nejpohodlnější.Odpoledne prohlídka TAORMINY, jednoho z nejkrásněji položených italských měst s úžasným výhledem na symbol ostrova - Etnu, nejvyšší činnou sopku Evropy.

7.den - Prohlídka SYRAKUS s řadou památek (Apollonův chrám, Dionýsovo ucho…). Návrat na ubytování. Odpolední odpočinek u Jónského moře. Nocleh.

8.den - Transfer na letiště v Katánii. Přílet do Prahy v cca 18 hod.

Ubytování

7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

Stravování

7x polopenze

Cena zahrnuje

 letenku Praha - Katánie - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo,

 dopravu klimatizovaným autokarem,

 7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením )

 7x polopenzi

 průvodce,

 pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

► komplexní cestovní pojištění (lze připlatit u CK)
► doporučená částka na vstupné: cca 90 € + lodní výlet Vulcano cca 50 € + Etna (viz. program zájezdu)

Doprava

LETECKÁ  (na lince Praha - Katánie - Praha).

 

Odlet/Přílet: letiště Václava Havla - Praha 6.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

11.09. (St) - 18.09. (St) 2019 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Letecky/Praha
-22 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoSicíle-pobytově-poznávací zájezd
HotelITÁLIE - SICÍLIE 2019
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín11.09.2019 - 18.09.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...