odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 652855

Indie 2020 - " Zlatý trojúhelník " - hotel ****

Termín: 02.04. (Čt) - 09.04. (Čt) 2020

Délka pobytu: 8 dní, 5 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 31 990 Kč

Program

INDIE - "Zlatý trojúhelník" - 2020

letecký poznávací zájezd

 

Dillí - Ágra (Tádž Mahál) - Džajpúr - Fatéhpúr Síkrí... Průvodce: EVA MAHROVÁ ("Modrá Eva")

 

Termín 2020

Počet dní

cena

02.04. – 09.04.

8

31.990,-


 

 

1den Odlet z Prahy ve 14:40 přes Istanbul do Indie (čekání na přestupu cca 2 hod.).

 

2.den Časně ráno přílet do DILLÍ. Pokračování busem do Ágry (cca 220 km), bývalého hlavního města Mughalské říše a jedné z nejvýznamnějších turistických destinací Indie. Ubytování. Prohlídka skvostné ukázky Mughalské architektury - bohatě zdobené pevnosti ÁGRA (UNESCO) zbudované z červeného pískovce. Navečer procházka komplexem zahrad MEHTAB BAGH na břehu řeky Jamuny nabízející nevšední pohled na slavný Tádž Mahál. Nocleh.

 

3.den Prohlídka jednoho ze sedmi novodobých divů světa a symbolu Indie vystavěného sultánem Šahdžahánem na památku své předčasně zesnulé ženy - impozantního mauzolea TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) s rozlehlými zahradami a vodními plochami. Exkurze do kamenické dílny na zpracování mramoru pro dekorativní účely (technika pietra dura). Cestou do Džajpúru (cca 250 km) návštěva FATÉHPÚR SÍKRÍ, městečka na pokraji pouště s pevností vybudovanou císařem Akbarem v letech 1571-1585 na počest súfíského světce Salíma Číštího. Rozměry a propracovanost sultánského paláce opuštěného 14 let po dokončení kvůli nedostatku vody jsou nevídané a právem byl zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování.

 

4.den Celodenní program v DŽAJPÚRU, hlavním městě Radžasthánu přezdívaném díky zbarvení domů historického centra jako tzv. "Růžové město": projížďka na slonech do pevnosti AMBER, bývalého sídla místních maháradžů - prohlídka; exteriéry pětipodlažní Hawa Mahal (Paláce Větru) s 593 malými okénky (tzv. Jharokas), kterými urozené ženy mohly nepozorovaně sledovat ruch v ulicích města; návštěva Městského paláce s muzeem dokumentujícím život místních obyvatel; vyzkoušení miniaturní malby na zrnka rýže... Návrat na ubytování.

 

5.den Odjezd do cca 280 km vzdáleného DILLÍ. Ubytování. Volné odpoledne, případně program s průvodkyní dle zájmu skupiny. Nocleh.

 

6.den Návštěva Starého a Brity přebudovaného Nového Dillí: India Gate - brána vystavěná k uctění památky Indů padlých během 1. sv. války; Prezidentský palác sloužící do roku 1950 jako rezidence britského generálního guvernéra; Humajúnova hrobka - další jedinečná ukázka tzv. Mughalské architektury (UNESCO); Kutub Minár - nejvyšší cihlový minaret světa vysoký 72 m (UNESCO); proslulý "nerezavějící sloup"... Návrat na ubytování.

 

7.den Dokončení prohlídky indické metropole: opevněné Staré město Šáhdžahanabád s nepřeberným množstvím krámků tvořících nekonečné tržiště; náměstí Chandi Chowk s barvitým bazarem; nezapomenutelná projížďka cyklorikšami labyrintem úzkých uliček umožňující získat syrový obraz pravé Indie; největší mešita Indie - Jama Masjid z roku 1656; památník Raj Ghat "otce národa" Mahátma Gándhího; moderní Bahaj Temple - chrám vybudovaný ve tvaru lotosového květu určený k rozjímání všech věřících bez rozdílu náboženství; Gurudwara - neobyčejný svatostánek pohostinných a hrdých Sikhů s typickými turbany a plnovousy, patřící k politické a intelektuální elitě země... Možnost odpočinku na hotelových pokojích až do odjezdu. V nočních hodinách transfer na letiště.

 

8.den Přílet přes Istanbul do Prahy ve 13:45 (čekání na přestupu cca 2 hod.).

 

Krátké video  "INDIE-ZLATÝ TROJÚHELNÍK" ke shlédnutí ZDE (eng) :

Ubytování

6x ubytování v hotelu *****/**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením; 5*hotel v Dillí, 4* hotel v Agře a Jaipuru)

Stravování

6x polopenze

Cena zahrnuje

► letenku Praha - Dillí - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo,
► 6x ubytování v hotelu *****/**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením; 5*hotel v Dillí, 4* hotel v Agře a Jaipuru),
► dopravu klimatizovaným autokarem,
► 6x polopenze,
► místního a českého průvodce, 
► pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění svět (lze připlatit u CK)
► "spropitné" a vstupné dle programu = cca 100 USD
► vízum do Indie = 2 100 Kč (vyřizuje CK)

Doprava

LETECKÁ + transfery klimatizovaným autokarem v Indii


Odlet/Přílet: letiště Václava Havla - Praha 6

Slevy a příplatky

PŘÍPLATKY:

-> vízum do Indie (vyřizuje CK):   2 100,- Kč/os.

 

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

02.04. (Čt) - 09.04. (Čt) 2020 - 8 dní, 5 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Letecky/Praha
-First minute31 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměIndie
MístoINDIE 2020
HotelIndie 2020 - " Zlatý trojúhelník " - hotel
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín03.04.2020 - 08.04.2020 - s dopravou 02.04.2020 - 09.04.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...