odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 796752

Termín: 24.09. (Út) - 08.10. (Út) 2019

Délka pobytu: 15 dní, 14 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 51 990 Kč

Poloha

INDIE -  2019

letecký poznávací zájezd

 

 

Dillí - Amritsar - Džajpúr - Amber - NP Ranthambore - Fatéhpúr Síkrí - Tádž Mahál - Ágra - Váránasí - Sarnáth - Dauhá... 

 

 

Termín 2019

dní/nocí

cena (Kč)

24.09. – 08.10.15/1251 990,-

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2019) = -900,- Kč/os.
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.2.2019) = -500,- Kč/os.


 

Program

1.den - V cca 17 hod. Odlet z Prahy přes Dauhá do Indie.

 

2.den - Ráno přílet do indické metropole DILLÍ. Návštěva Brity přebudovaného Nového Dillí: Kutub Minár - nejvyšší cihlový minaret světa vysoký 72 m, Lotosový chrám, Humajúnova hrobka, India Gate... Večer fakultativně zhlédnutí velkolepé zvukové a světelné show v Červené pevnosti. Ubytování.

 

3.den - Časně ráno odjezd vlakem do paňdžábského AMRITSARU, který je centrem a posvátným městem sikhského náboženství. V případě příjezdu dle jízdního řádu návštěva nedaleké vesnice WAGAH na indicko-pákistánské hranici a účast na slavnostním ceremoniálu, který se odehrává každý den před západem slunce za účasti vojenských jednotek Indie a Pákistánu. Nocleh v Amritsaru.

 

4.den - Prohlídka tzv. ZLATÉHO CHRÁMU - poutního místa sikhů, mající stejný význam jako Jeruzalém pro židy nebo Mekka pro muslimy. Jedná se o pozlacený chrám uprostřed vodní nádrže obklopené elegantními bílými stavbami. Obědvat lze v jídelně pro poutníky, která najednou pojme až 4 000 věřících (podává se čočka a placky chapati). Zastávka u legendární "zdi mučedníků"- dějiště masakru, při kterém přišlo během odporu proti britské koloniální nadvládě o život na 1 000 osob. Návrat vlakem do Dillí. Příjezd těsně před půlnocí. Nocleh v hotelu.

 

5.den - Odjezd busem do DŽAJPÚRU, hlavního města Radžasthánu známého díky zbarvení domů historického centra jako tzv. "Růžové město". Ubytování.

 

6.den - Projížďka na slonech k pevnosti AMBER, bývalému sídlu místních maháradžů. Prohlídka DŽAJPÚRU: pětipodlažní palác Hawa Mahal s 593 malými okénky, kterými urozené ženy mohly nepozorovaně sledovat ruch v ulicích města; astronomická observatoř s 30 m vysokými slunečními hodinami; Městský palác s muzeem, uličky starého města… Návrat na ubytování.

 

7.den - Průjezd typickou venkovskou krajinou do NP RANTHAMBORE. Ubytování.

 

8.den - Časně ráno safari, během kterého lze spatřit tygry, antilopy, gazely a další exotickou faunu. Přejezd na ubytování do Ágry, bývalé metropole Mughalské říše ležící na břehu řeky Jamuny. Cestou návštěva FATÉHPÚR SÍKRÍ (UNESCO), městečka na pokraji pouště s pevností a mešitou vybudovanou císařem Akbarem v letech 1571-1585.

 

9.den - Návštěva jednoho ze sedmi novodobých divů světa a symbolu Indie vystavěného sultánem Šahdžahánem na památku své předčasně zesnulé ženy - impozantního mauzolea TÁDŽ MAHÁL s rozlehlými zahradami a vodními plochami. Prohlídka další skvostné ukázky mughalské architektury - bohatě zdobené pevnosti ÁGRA zbudované z červeného pískovce. Návštěva monumentální hrobky sultána Akbara Velikého ze 17. století. Přejezd nočním vlakem do Váránasí.

 

10.den - Dopoledne příjezd do VÁRÁNASÍ, svatého místa pro všechny hinduisty, buddhisty i džinisty. Ubytování v hotelu. Procházka po ghátech u řeky Gangy. Prohlídka Benárské hinduistické univerzity a chrámu Bharát Mátá. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - "uzavírání Gangy". Nocleh.

 

11.den - Za svítání projížďka lodí okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách Gangy. Prohlídka ghátů, kde již po stovky let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Krátký přejezd do SARNÁTHU - prohlídka buddhistických chrámů, stúp a archeologického muzea. Odpoledne návrat Váránasí. Návštěva bazaru a výrobny hedvábí. Nocleh.

 

12.den - Odlet do DILLÍ. Dokončení prohlídky Starého Dillí: největší a nejvýznamnější mešita Indie - Jama Masjid; procházka přes rušné náměstí Chandi Chowk s bazarem k tzv. Červené pevnosti pojmenované podle odstínu pískovce, ze kterého byla roku 1648 postavena; Rádž Ghát - místo zpopelnění Mahátmy Gándhího… Transfer na letiště.

 

13.den - V cca 10 hod. Odlet do DAUHÁ. Okružní jízda městem. Koupání. Nocleh.

 

14.den - Celodenní prohlídka DAUHÁ - hlavního města Kataru. Pozdě večer transfer na letiště.

 

15.den - Přílet do Prahy v cca 8 hod.

Ubytování

     11x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)

     1x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé)

Stravování

    12x polopenze

Cena zahrnuje

► letenku Praha - Dillí -  Daubá -Praha a Vaaramási - Dillí, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo,
► 11x ubytování v hotelu *****/**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením),
► dopravu klimatizovaným autokarem/vlakem,
► 1x ubytování v nočním vlaku ( 4 lůžková kupé),
► 12x polopenze,
 průvodce,
► safari,
► pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

► komplexní cestovní pojištění svět (lze připlatit u CK),
► "spropitné" a vstupné dle programu = cca 120 €,
► vízum do Indie = 1 500 Kč (vyřizuje CK).

Doprava

LETECKÁ + transfery klimatizovaným autokarem v Indii a vlakem (dle programu).


Odlet/Přílet: letiště Václava Havla - Praha 6

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

24.09. (Út) - 08.10. (Út) 2019 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Letecky/Praha
-51 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměIndie
MístoINDIE 2019
HotelINDIE - 2019!
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín24.09.2019 - 08.10.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...