odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 1053355

Francouzská riviéra (cykloturistika) ****

Termín: 22.09. (Pá) - 01.10. (Ne) 2023

Délka pobytu: 10 dní, 7 nocí

Doprava: Autobus / Praha (00:00)

Strava: Bez stravy

Cena: 13 400 Kč

Poloha

FRANCIE - Francouzská riviéra 2023
CYKLOTURISTIKA s koupáním

 

 

 

Port Grimaud - Gassin - Moulins de Paillas - St. Tropez - Cap Camarat - La Londe les Maures - Le Lavandou - Cavalaire sur Mer - Grand canyon du Verdon - Lac de Ste Croix - Collobriéres - Fréjus - St. Raphael - Cannes - Sainte Maxime - Plan de la Tour... 

 

 

Plánované trasy vedou převážně po méně frekventovaných asfaltových komunikacích. Náročnost jednotlivých etap lze přizpůsobit fyzické kondici každého účastníka a zájezd je tak vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol. Ubytování je zajištěno v mobilhomech v Port Grimaud, v kempu přímo na břehu moře s krásnou písečnou pláží, pouze 10 km od "srdce" francouzského riviéry - proslulého Saint Tropez.

 

 

 

Termín 2023

Počet dní/nocí

cena (Kč)

22.09.-01.10.

10/7

13 900 FM 13 400

 

 

           

Program

1.den - Odjezd z Prahy v cca 18 hod. Noční přejezd.

 

2.den - V poledních hodinách příjezd do PORT GRIMAUD, malebného městečka na Azurovém pobřeží vybudovaného ve 20. stol. na umělých ostrůvcích a poloostrovech po vzoru italských Benátek. Ubytování v kempu ležícím na břehu moře s krásnou písečnou pláží. Odpočinek u vody. Nocleh.

 

3.den - Okružní výlet na kolech z místa ubytování: průjezd provensálskou vesnicí GASSIN s kamennými domy a úchvatným výhledem na Azurové pobřeží; zastávka u větrných mlýnů MOULINS DE PAILLAS z 16.-19. stol.; návštěva RAMATUELLE, typické jihofrancouzské vesničky s úzkými uličkami a hrobem herce Gerarda Philipa; výstup k majáku na CAP CAMARAT; odpočinek na 4,5 km dlouhé písečné pláži Pampelonne; ST. TROPEZ - mondénní středisko francouzské smetánky s jachetním přístavem a proslulou četnickou stanicí. Individuální návrat na ubytování (celkem cca 45 km).

 

4.den - Pohodová cykloturistika z městečka LA LONDE LES MAURES podél členitého pobřeží přes prázdninová letoviska LE LAVANDOU a CAVALAIRE SUR MER. Možnost osvěžení a relaxace na některé z mnoha písečných plážiček s průzračně čistou vodou (cca 50 km). Zdatní cyklisté mohou zvolit o 15 km delší hřebenovou variantu s dech beroucími pohledy vedoucí po klikatých silničkách, které vyšplhají až 450 m vysoko nad hladinu moře. Individuální příjezd do kempu.

 

5.den - Přejezd autokarem do oblasti největšího říčního kaňonu v Evropě - GRAND CANYON DU VERDON, jehož hloubka dosahuje až 700 m. Panoramatická cesta na kolech po jižní nebo severní římse nabízející fantastické vyhlídky do nitra tohoto impozantního přírodního útvaru. Koupání v blankytně modrém jezeře LAC DE STE CROIX (možnost zapůjčení lodiček nebo šlapadel a nahlédnutí do nitra kaňonu) nebo návštěva půvabného městečka MOUSTIERS STE MARIE s tradiční výrobou fajánse. (celkem cca 50 km). Návrat busem na ubytování.

 

6.den - Volný den u moře. Možnost výletu lodičkou do cca 10 km vzdáleného SAINT TROPEZ a zpět. Fakultativně vyjížďka na kolech okouzlujícím údolím COLLOBRIÉRES a okolo přehrady La de la Verne zpět (celkem cca 65 km). Nocleh.

 

7.den - Odjezd autobusem do FRÉJUS. Vyložení kol. Vyhlídková trasa vůní levandule protkaným pobřežím porostlým palmami, citrusy a další subtropickou flórou do ST. RAPHAEL a dále zalesněnými kopci Massif de l´Esterel s charakteristickými do červena zbarvenými skalami až do festivalového CANNES (celkem cca 50 km). Návrat autokarem na ubytování.

 

8.den - Projížďka na kolech z místa ubytování, nejprve po cyklostezce podél moře do SAINTE MAXIME. Odtud mírným stoupáním do vesničky PLAN DE LA TOUR - centra zdejšího vinařství (možnost ochutnávky vína). Pokračování voňavou krajinou, po opuštěných cestách do městečka GRIMAUD se stejnojmenným hradem. (celkem cca 40 km). Dojezd v sedle bicyklu až do kempu.

 

9.den - Volné dopoledne, odpočinek u moře. Odjezd v poledních hodinách. Noční přejezd.

 

10.den - Příjezd do Prahy v cca 7 hod.

Ubytování

7x ubytování v klimatizovaných mobilhomech Confort 2 pro 4 osoby v 5* kempu Les Prairies de la Mer přímo na břehu moře v městečku Port Grimaud (2 oddělené dvoulůžkové ložnice; obývací část s rozkládací pohovkou a vybaveným kuchyňským koutem včetně plynového sporáku, lednice a kávovaru; vlastní sociální zařízení; k vybavení patří rovněž terasa se slunečníkem, stolem se 4 židlemi a 2 lehátky; součástí kempu jsou restaurace /další jsou v nedalekém Port Grimaud/, obchod s potravinami, bankomat, stolní tenis, tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, minifotbal a nohejbal).

Stravování

VLASTNÍ

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
► 7x ubytování v klimatizovaných mobilhomech Confort 2 pro 4 osoby
► poplatky za elektrickou energii, vodu a plyn
► pobytovou taxu
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění (lze připlatit u CK)
► stravování
► závěrečný úklid (vlastní nebo za poplatek 50 €)
► vratnou kauci pro případné škody na mobilhomu (100 €/mobilhome)
► povlečení/ručníky (možnost zapůjčení na místě za cca 18 €/os./pobyt)

► příplatek za obsazení mobilhomu jen 2 osobami - za osobu: 3 000
► příplatek za obsazení mobilhomu jen 3 osobami - za osobu: 1 000
Doprava

AUTOBUSOVÁ - dálkový autobus (klimatizace, WC) + kola jsou přepravována nejmodernějším cyklovlekem v ČR - Bikeliner (https://www.youtube-nocookie.com/embed/C3aAQdgEPG8).

 

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

22.09. (Pá) - 01.10. (Ne) 2023 - 10 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus/Praha
-4%First minute13 400 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměFrancie
MístoPort Grimaud
HotelFrancouzská riviéra (cykloturistika)
Cena za osobu
Termín23.09.2023 - 30.09.2023 - s dopravou 22.09.2023 - 01.10.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...