odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 757337

Termín: 13.10. (Ne) - 24.10. (Čt) 2019

Délka pobytu: 12 dní, 9 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Plná penze

Cena: 42 590 Kč

Program

ČÍNA 2019

jedenáctidenní poznávací letecký zájezd

 

Peking - Si-An - Šanghaj - Su-čou - Tongli...

 

Termín 2019

Počet dní

cena (Kč)

01.09. - 12.09.

12

vyprodáno

02.09. - 13.09.12vyprodáno
13.10. - 24.10.1242 590,-
 
 

 

 

1.den - V 15.55 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Číny (říjnový termín).

2.den -  Odpoledne přílet do čínské metropole PEKINGU. Transfer na ubytování.

3.den -  Prohlídka LETNÍHO PALÁCE, romantického místa ukrytého v zeleni na břehu jezera Kunming (rekreačního sídla císařského dvora). Největší atrakcí celého areálu o rozloze přes 290 ha je 8 000 jedinečných kreseb v 750 m dlouhém zastřešeném koridoru. Zastávka u VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která jako obrovský kamenný hrad střežila říši před vetřelci (výstup na hradby). Vycházka malebnou CESTOU DUCHŮ lemovanou mramorovými sochami reálných i bájných zvířat, vojáků a úředníků, kteří měli v posmrtném životě císaře ochraňovat. Zastávka u Národního olympijského stadionu přezdívaného díky specifické konstrukci "PTAČÍ HNÍZDO". K večeři bude servírovaná pravá pekingská kachna. Návrat na ubytování.

4.den -  Procházka centrem PEKINGU, jehož srdce tvoří náměstí Nebeského klidu o rozloze 40 ha s mauzoleem Mao Ce-tunga uprostřed. Prohlídka tzv. ZAKÁZANÉHO MĚSTA, bývalého reprezentativního sídla panovníků zapsaného na seznamu UNESCO. Návštěva CHRÁMU NEBES z roku 1420, ve kterém se císař dvakrát ročně modlil za dobrou úrodu. Ochutnávka tradičního čínského čaje v některém z místních obchůdků. Přejezd nočním vlakem do Si-Anu.

5.den -  Příjezd v ranních hodinách. Prohlídka města SI-AN, městského historického muzea dokumentujícího úroveň civilizace v oblasti Žluté řeky: buddhistický klášterní komplex VELKÁ PAGODA DIVOKÉ HUSY; městské hradby, které se svou délkou a zachovalostí řadí mezi celosvětové unikáty; muslimská čtvrť s nejstarší mešitou ve vnitřní Číně (zbudovaná v typickém čínském stylu)... Ubytování.

6.den -  Prohlídka jedné z nejvýznamnějších čínských památek, tzv. TERAKOTOVÉ ARMÁDY (více než 8 000 soch vojáků, koní a vojenských povozů k ochraně panovníka v jeho posmrtném životě). Exkurze do dílny na výrobu keramiky. Transfer na ubytování do města Luoyang.

7.den -  Návštěva působivého jeskynního komplexu LONGMEN (UNESCO), považovaného za nejbohatší sbírku čínského sochařského umění z 5 - 9 stol. Ve více než 2 300 jeskyních se zde nachází přes 100 000 soch a sošek Buddhy, 43 pagod a 3 600 kamenných desek s vyrytými texty nevyčíslitelné hodnoty. Výlet do legendárního kláštera SHAOLIN proslaveného mýtickým a téměř neuvěřitelným uměním místních bojovníků. Účast na nepřekonatelné show bojového umění KUNG-FU. Ubytování v Čeng-čou.

8.den - Přejezd rychlovlakem (cca 5 hod. jízdy) do starobylého SU-ČOU přezdívaného díky důmyslnému systému vodních kanálů "Benátky orientu". Výlet lodí po kanálech umožňující nahlédnout do běžného života místních obyvatel. Ubytování.

9.den - Prohlídka úchvatné Zahrady mistra rybářských sítí. Exkurze do továrny na výrobu a zpracování hedvábí. Návštěva malebného vodního města TONGLI nazývaného "Muzeum čínské historie" s typickými kamennými mosty a nezapomenutelnou atmosférou. Ubytování v Šanghaji.

10.den - Prohlídka ŠANGHAJE považované za "Paříž východu": nábřeží Bund, malebné korzo na břehu řeky Huangpu, které je památkovou rezervací honosných budov evropského stylu z počátku minulého století; Nankingská třída (nejznámější obchodní tepna města); muzeum umění; fakultativně plavba lodí po řece (kontrast staré a hypermoderní zástavby města v oblasti Pudong). Návrat na ubytování.

11.den - Dokončení návštěvy ŠANGHAJE (Chrám Jadeitového Buddhy, zahrada Jü Jüan, exteriér taoistického Chrámu patrona města, fakultativně dech beroucí vyhlídka z mrakodrapu Světového finančního centra - 492 m...). Transfer na letiště.

12.den - Přílet přes Dubaj do Prahy ve 13.00 hod (říjnový termín).

 

Ubytování

Ubytování v hotelech*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením), 1x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé). Lze si připlatit jednolůžkový pokoj za 6 200,- Kč.

Stravování

9x plná penze (snídaně, oběd, večeře).

Cena zahrnuje

►  letenku Praha - Peking a Šanghaj - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (Qatar Airways),

►  dopravu autobusem/vlakem dle programu,

►  8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením) + 1x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé),

►  9x plnou penzi (snídani, oběd, večeři),

►  českého a místního průvodce, vstupné dle programu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vízum do Číny – 2 700,- Kč (vyřizuje CK),

► povinné spropitné ve výši 35 USD,

► komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu z důvodu nemoci (lze připlatit u CK)

Odjezd

V cca 15.55 hod. odlet z Prahy - letiště V.Havla. Letecká společnost Qatar airways - Boeing 787-Dreamliner - v Economy Class více prostoru, individuální osvětlení, USB, napájení v každém sedadle, individuální dotykové obrazovky s pestrou nabídkou pořadů i hudby, kvalitní nápoje i strava během letu v ceně a profesionální přístup posádky....

13.10. (Ne) - 24.10. (Čt) 2019 - 12 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Plná penze
Letecky/Praha
-Last minute42 590 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČína
MístoČína
HotelČÍNA 2019
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín03.09.2019 - 12.09.2019 - s dopravou 13.10.2019 - 24.10.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPlná penze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...