odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 904491

ČESKO - NĚMECKO 2020 ***

Termín: 12.07. (Ne) - 18.07. (So) 2020

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 7 050 Kč

Poloha

ČESKO - NĚMECKO 2020
sedmidenní autobusový poznávací zájezd

 

 

Stekník - Waldsassen - Františkovy Lázně - Kynžvart - CHKO Slavkovský les - Kladská - Fichtelgebirge - Ochsenkopf - Aš - Seeberg - Loket - Svatošské skály - Cheb - Karlovy Vary...

 

 

Termín 2020

Počet dní/nocí

cena (Kč)

12.07. - 18.07.7/67 250,-  LM 7 050,-

 

 

 

Program

1.den - Odjezd z Prahy v cca 8 hod. Prohlídka málo známého zámku STEKNÍK patřícího však k nejvýznamnějším rokokovým stavbám v ČR (interiéry byly zpřístupněny teprve roku 2015). Návštěva STATKU BERNARD v Královském Poříčí. Jedná se o typický hospodářský dvůr vystavěný roku 1922 v tzv. chebském hrázděném stylu, který se stal místem prezentace tradičních řemesel Karlovarského kraje. Součástí areálu je rovněž zoo koutek a zemědělské muzeum. Ubytování ve Františkových Lázních, cca 1,5 km od Nové kolonády.

 

2.den - Dopoledne výlet do německého WALDSASSENU, jehož dominantou je klášterní bazilika patřící k nejhonosnějším barokním stavbám Bavorska. Návštěva nedaleké Kaple sv. trojice, jedné z nejneobvyklejších sakrálních staveb Německa, s jejímž interiérem i exteriérem je spojeno číslo 3. Odpoledne prohlídka FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ, vyhlášeného lázeňského střediska založeného roku 1793 císařem Františkem I. Léčivé účinky zdejších pramenů jsou však opěvovány již od 15. stol. Procházka centrem s lázeňskými domy v empírovém či klasicistním stylu a parky, ze kterých vyzařuje klid a pohoda. Možnost vycházky lesoparkem k rybníku Amerika (návštěva minizoo nebo koupání), kam lze dojet rovněž turistickým vláčkem nebo posezení v některé z lázeňských kaváren či cukráren. Návrat na ubytování.

 

3.den - Prohlídka původně barokního zámku KYNŽVART umístěného v rozhlehlém anglickém parku a přestaveného ve stylu vídeňského klasicismu pro rakouského kancléře Metternicha. Návštěva Domu přírody CHKO SLAVKOVSKÝ LES s interaktivní expozicí o minerálních pramenech a rašeliništích. Procházka po dřevěných chodnících 2,5 km dlouhé naučné stezky KLADSKÁ, vedoucí rašelinným lesem okolo Kladského rybníka a umělého vodního kanálu Dlouhá stoka z 16. století. Návrat na ubytování.

 

4.den - Přejezd na území sousedního Německa. Zastávka u pramene Ohře vyvěrající v místě obehnaném dvanácti žulovými kameny s vytesanými názvy měst, kterými třetí nejdelší české řeka protéká. Návštěva pohoří FICHTELGEBIRGE (Smrčiny). Výjezd lanovkou z města Bischofgrunn na jeden z nejvyšších vrcholů OCHSENKOPF (1 024 m), kde se nachází kamenná rozhledna s kruhovým výhledem. Procházka největším evropským skalním labyrintem poblíž městečka LUISENBURG, kde příroda fascinujícím způsobem poskládala gigantické žulové bloky. Návrat na ubytování.

 

5.den - Návštěva AŠE - nejzápadnější města v ČR (bývalý evangelický kostel Nejsvětější Trojice, socha M. Luthera - jediná v Čechách, kamenný most, vrch Háj s Bismarckovou rozhlednou…). Exkurze do místního textilního muzea, které dokumentuje bohatou historii textilní výroby od nejstarších postupů až po nejmodernější technologie poloviny 20. stol. Mezi exponáty vynikají tkalcovské a pletařské stroje udržované v provozuschopném stavu. Raritou je pak největší sbírka rukavic v Evropě. Vedle muzea lze pak obdivovat kamenný reliéf Salva Guardia s císařským znakem a erby z roku 1724. Prohlídka románského hradu SEEBERG z konce 12. stol., jehož návštěvnický okruh zahrnuje zajímavou sbírku porcelánu, zatímco v přilehlých hospodářských staveních je instalovaná etnografická výstava věnovaná venkovskému životu na Chebsku 18. století. Procházka naučnou stezkou (cca 1,5 km) přírodní rezervace SOOS, kde z bahenních sopek probublává čistý oxid uhličitý. Návrat na ubytování.

 

6.den - Přejezd do bývalého královského města LOKET, malebně rozloženého v meandru řeky Ohře, jehož symbolem je středověký kamenný hrad vypínající se na skalním ostrohu. Prohlídková trasa vede reprezentativními prostory s unikátními nástěnnými malbami z dob vlády Václava IV. až do bývalé věznice, kde se nachází výstava útrpného práva. Chybět nebude ani procházka historickým centrem s měšťanskými domy a kostelem sv. Václava. Možnost vyhlídkové plavby lodičkou s neobyčejným pohledem na město nebo vycházka NP SVATOŠKÉ SKÁLY s cílem v Doubí (cca 10 km). Návrat na ubytování.

 

7.den - Prohlídka starobylého centra CHEBU s pěkným náměstím, jehož nejznámější atrakcí je komplex 11 středověkých kupeckých domů ze 14. stol. - tzv. Špalíček. K vidění bude rovněž Pachelbelův dům - místo zavraždění Albrechta z Valdštejna, kostel svatého Mikuláše s vyhlídkovou věží, Chebský hrad či františkánský klášter. Odpoledne návštěva proslulých KARLOVÝCH VARŮ, které se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů již v 16. století. Příjezd do Prahy v cca 19 hod.

Ubytování

6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

Stravování

6x polopenze (snídaně + večeře)

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem
 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 6x polopenzi
 průvodce
 lázeňský poplatek
 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění

Doprava - Odjezd

Doprava zajištěna klimatizovaným dálkovým autobusem.

 

Odjezd v cca 8:00h PRAHA, dále nástup BEROUN, KLADNO, NOVÉ STRAŠECÍ, RAKOVNÍK... Návrat do Prahy v cca 19:00h.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu. 

12.07. (Ne) - 18.07. (So) 2020 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Polopenze
Autobus/Praha
-3%Last minute7 050 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoOstatní
HotelČESKO - NĚMECKO 2020
cena za osobu
Termín12.07.2020 - 18.07.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...