odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 921265

ČESKO - perly Moravy II - 2021 ubytování Kroměříž

Termín: 04.08. (St) - 08.08. (Ne) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 5 600 Kč

Poloha

ČESKO - perly Moravy II 2021

5-denní autobusový poznávací zájezd

 


Lysice - Zlín - destilérka Rudolf Jelínek - Kroměříž - Baťův kanál - Archeoskanzen Modra - Buchlovice - Buchlov...

 

 

Termín 2021

Počet dní/nocí

cena (Kč)

04.08.-08.08.5/45.600,-

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.2.2021): -200,- Kč/os.

 

Program

1.den - Odjezd z Prahy v cca 6.00 hod. Prohlídka barokního zámku LYSICE s upraveným parkem a promenádní sloupovou kolonádou, jehož interiéry se pyšní bohatými sbírkami nábytku a uměleckých předmětů. K raritám patří expozice českého skla, zbraní a orientálních exponátů. Návštěva KOŠÍKÁŘSKÉHO MUZEA v obci Morkovice-Slížany, která byla do roku 1948 považována za baštu tohoto řemesla. Ubytování v centru Kroměříže.

 

2.den - Okružní jízda ZLÍNEM, který v první polovině dvacátého století proslavil zakladatel místních obuvnických závodů - Tomáš Baťa Návštěva výstavy mapující dějiny baťovského koncernu od založení firmy až do jejího znárodnění v roce 1945. Její součástí je i muzeum obuvi (přehlídka bot národů ze všech kontinentů). Závěrečné téma je pak věnováno expedičním cestám inženýrů Hanzelky a Zikmunda. Prohlídka legendární budovy č. 21, tzv. Mrakodrapu (svého času druhá nejvyšší budova Evropy) s unikátním výtahem sloužícím jako kancelář ředitele. Prohlídka výrobního závodu vyhlášené destilérky RUDOLF JELÍNEK spojená se závěrečnou ochutnávkou a možností nákupů v podnikové prodejně. Návrat na ubytování.

 

3.den - Návštěva KROMĚŘÍŽE, jednoho z nejkrásnějších měst České republiky přezdívaného "Hanácké Athény". Prohlídka arcibiskupského zámku (UNESCO) s velkolepou knihovnou a hodnotnými sbírkami. Chybět nebude procházka známou Podzámeckou zahradou s potůčky, rybníky, řadou soch a romantických staveb ani jedinečnou Květnou zahradou koncipovanou jako pomyslná divadelní scéna (kolonáda, rotunda, vodotrysky…). Exkurze do arcibiskupských vinných sklepů s ochutnávkou mešního vína. Pozornost si však zaslouží i další místa, např. mincovna, muzeum Kroměřížska s výstavou o Maxu Švabinském nebo stálá expozice Karla Kryla v budově Starého pivovaru. Fakultativně komentovaná večerní plavba lodí s degustací vína a hudebním doprovodem po části BAŤOVA KANÁLU, který byl v délce 52 km dokončen v roce 1938. Návrat na ubytování.

 

4.den - Prohlídka ARCHEOSKANZENU MODRA vybudovaného v roce 2004 jako věrná kopie velkomoravského sídliště s palisádovým opevněním, strážními věžemi a vstupní bránou. Návštěva pozoruhodného muzea ŽIVÁ VODA, jehož součástí je i podvodní tunel široký dva a dlouhý osm metrů (seznámení s vodními živočichy a rostlinami povodí řeky Moravy). Exkurze do dílny na výrobu TUPESKÉ KERAMIKY zachycující historii a technologii produkce majoliky (možnost nákupu). Návrat na ubytování.

 

5.den - Návštěva zámeckého komplexu BUCHLOVICE, reprezentativního sídla s luxusními interiéry, oklopeného rozsáhlým anglickým parkem řadícím se mezi nejkrásnější historické zahrady u nás. Prohlídka nedalekého hradu BUCHLOV, strategické pevnosti, která se stala kulisou několika filmových příběhů (O statečném kováři, Bathory, Četnické humoresky). Příjezd do Prahy v cca 20 hod.

Ubytování

4x ubytování na internátu v centru Kroměříže - 2 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením vždy pro 2 sousední pokoje.

 

Možnost příplatku jednolůžkového pokoje = 700,- Kč/zájezd.

Stravování

4x polopenze.

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem
 4x ubytování 
 4x polopenzi 
 průvodce
 pojištění CK proti úpadku

Doprava

AUTOBUSOVÁ - odjezd z Prahy v cca 6:00 hod.

 

Další nástupní místa: Rakovník, Beroun, Kladno, Nové Strašecí.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

04.08. (St) - 08.08. (Ne) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Autobus/Praha
-First minute5 600 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoKroměříž
HotelČESKO - perly Moravy II - 2021 ubytování Kroměříž
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín04.08.2021 - 08.08.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...