odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 1042694

ČESKO - Moravský kras 2023 ***

Termín: 20.08. (Ne) - 26.08. (So) 2023

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 10 500 Kč

Poloha

ČESKO - Moravský kras 2023
7-denní autobusový poznávací zájezd

 

 


Moravský kras - Punkevní jeskyně - Ždánice - Bučovice - Sloupsko-šošůvské jeskyně - Pustý žleb - Blansek - Podvrší - Seč - Křtiny - Výpustek - Rosa Coeli - Veveří...

 

 

Termín 2023

dní/nocí

cena za osobu

20.08. - 26.08.

termín vyprodán

7/6

    10 500 Kč

 

ČASOVÁ SLEVA při záloze min. 30% (akce platí do 28.2.2023):  -200 Kč/os.

 

Program

1.den - Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Prohlídka BRNA, moravské metropole a druhého největšího města České republiky: rozhlehlá pevnost Špilberk s řadou vyhlídek postavená v 13. stol. Přemyslem Otakarem II., její největší atrakcí jsou kasematy sloužící nejprve jako úkryt pro vojsko v době oblehání a později jako jeden z nejtěžších žalářů v Evropě; novogotická katedrála sv. Petra a Pavla na Petrově; Stará radnice; Zelný trh s kašnou Parnas a sloupem Nejsvětější trojice; náměstí Svobody, jehož novodobou dominantou je kontroverzní orloj - kamenná plastika ve tvaru projektilu, z kterého vypadávají skleněné kuličky; fakultativně exkurze do labyrintu pod Zelným trhem umožňující spatřit tajemná zákoutí středověkých chodeb včetně laboratoře alchymistů. Ubytování v Bučovicích.

 

2.den - Celodenní program v chráněné krajinné oblasti MORAVSKÝ KRAS zahájíme u hotelu Skalní Mlýn shlédnutím interaktivní vnitřní a venkovní expozice dokumentující vznik zdejší krasové oblasti. Následovat bude prohlídka PUNKEVNÍ JESKYNĚ, která se pyšní mohutnými dómy a chodbami s bohatou krápníkovou výzdobou. V rámci prohlídky se dostanete až na dno propasti Macocha, odkud se dále pokračuje lodičkami podzemní říčkou Punkvou. Možnost výjezdu kabinovou lanovkou (alternativně pěšky - cca 1,5 km) k hornímu okraji 138 m hluboké propasti MACOCHA, kde se nacházejí dva vyhlídkové můstky. Gotickým portálem vstoupíte do KATEŘINSKÉ JESKYNĚ, kterou tvoří dva ohromné, vzájemně propojené dómy. Z krápníků zaujme především barevně nasvícený útvar Čarodějnice a tzv. Bambusový lesík představující soubor několik metrů vysokých hůlkových stalagmitů. Návrat na ubytování.

 

3.den - Prohlídka zajímavé expozice Vrbasova muzea instalované v přízemí zámku ŽDÁNICE. Jedná se převážně o kolekci předmětů pocházejících z majetku rodiny podnikatele Dr. Eduarda Seidla a Ernsta Gideona Loudona - potomka slavného vojevůdce. Procházka 3,5 km dlouhou naučnou stezkou MOTÝLÍ RÁJ vedoucí údolím Šraňky a Hrabůvky, kde žije bezmála 80 druhů motýlů. Možnost pokračování na vrch "U Slepice" - nejvyšší kopec ŽDÁNICKÉHO LESA a poté po žluté značce až do Bučovic (celkem 6-15 km). Návštěva renesančního zámku BUČOVICE s manýristickou výzdobou interiérů. Vnější podobě dominuje překrásná kašna a arkádové nádvoří s 90 sloupy zdobenými více než pěti sty reliéfy. Návrat do hotelu.

 

4.den - Lehká turistika v Moravském krasu (celkem cca 9 km) zahrnující prohlídku SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ - nejrozsáhlejší tuzemské zpřístupněné jeskyně s komplexem chodeb a propastí spojujících dvě podzemní patra. Průchod krasovým kaňonem PUSTÝ ŽLEB, jehož stěny tvoří strmé vápencové skály. Zastávka u zříceniny hradu BLANSEK a odtud kolem zvoničky a lipovou alejí do Nových Dvorů. Před příjezdem do hotelu ještě krátký výstup z obce Veselice na rozhlednu PODVRŠÍ, odkud lze mimo jiné spatřit chladící věže atomové elektrárny Dukovany. Nocleh.

 

5.den - Návštěva pískovcového lomu SEČ, který svým zbarvením připomíná Duhové hory na Islandu. V Rudici prohlídka nádherně zrenovovaného VĚTRNÉHO MLÝNU holandského typu. Uvnitř 3. patrové kamenné kruhové věže najdete malé muzeum. Pěší výlet naučnou stezkou RUDICKÉ PROPADÁNÍ, nejprve podél geoparku, dále podél skalního útvaru Slza a Podhradí k torzu Salmovy hutě a parkovišti u rybníka Dymák (cca 3 km). Návštěva muzea perleťářství a tradičního bydlení 19. století umístěného v hliněném domě s doškovou střechou v katastru obce SENETÁŘOV. Nevynecháme ani zastávku u místního moderního kostela sv. Josefa inspirovaného sakrálními díly francouzského architekta Le Corbusiera.

 

6.den - Návštěva poutního kostela v obci KŘTINY, který byl vystavěn podle návrhu Santiniho. Zajímavá je také zdejší loretánská zvonkohra na nádvoří. Skládá se z 27 zvonů a dokáže zahrát stovky melodií. Vycházka nedalekým ARBORETEM čítajícím na 1 000 druhů domácích i exotických dřevin. Zpestřením je více než 25 dřevěný soch a sousoší. Exkurze do pozoruhodné jeskyně VÝPUSTEK, která v minulosti sloužila jako sklad munice, továrna na výrobu leteckých motorů či armádní velitelské stanoviště. Návrat na ubytování.

 

7.den - Prohlídka působivých pozůstatků premonstrátského kláštera ROSA COELI v Kounicích, magického místa se silnou pozitivní energií. Návštěva hradu VEVEŘÍ zbudovaného na skalnatém ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky. Jedná se o jednu z nejstarších a nejrozlehlejších staveb svého druhu u nás. Procházka k Brněnské přehradě. Příjezd do Prahy v cca 19.30 hod.

Ubytování

6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

 

Možnost příplatku jednolůžkového pokoje = 1 500 Kč.

Stravování

6x polopenze.

Cena zahrnuje

►  dopravu klimatizovaným autokarem s WC
►  6x ubytování v hotelu***
►  6x polopenzi
►  průvodce
►  pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

►  pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů

Doprava

Autobusová (dálkový autobus s WC a klimatizací).


Nástup: Praha, Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Beroun, Stochov.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

20.08. (Ne) - 26.08. (So) 2023 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Polopenze
Autobus/Praha
-10 500 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
Místo Moravský kras
HotelČESKO - Moravský kras 2023
Cena za osobu
Termín20.08.2023 - 26.08.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...