odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 960993

Termín: 22.08. (Ne) - 28.08. (So) 2021

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 7 800 Kč

Poloha

ČESKO - Šumava s výletem do SRN - 2021
autobusový poznávací zájezd

 

 

 

Klatovy - Velhartice - Železná Ruda - Čertovo a Černé jezero - Špičák - Prášily - Poledník - Velký Javor - Pancíř - Hojsova stráž - Hamry - jezero Laka - Kašperské hory - Kašperk...

 

 

Termín 2021

dní/nocí

cena (Kč)

22.08.-28.08.7/67 800,-

 

 

 

 

Program

1.den - Odjezd z Prahy v cca 7 hod. Prohlídka města KLATOVY honosícího se bohatou historií (barokní lékárna u Bílého jednorožce - dnes upravena na lékárnické muzeum; 81 m vysoká Černá věž s vyhlídkovým ochozem; legendární katakomby pod jezuitským kostelem s mumifikovanými ostatky členů řádu a významných měšťanů…). Po obědě návštěva hradu VELHARTICE představující ojedinělou ukázku české pevnostní architektury spojená s ochutnávkou zlatavého moku z hradního pivovaru. Ubytování ve vyhlášeném turistickém středisku ŽELEZNÁ RUDA.

 

2.den - Nenáročná pěšího turistika v místě ubytování. Delší trasa měří cca 10 km a vede k ČERTOVU a ČERNÉMU JEZERU, které je největším a nejhlubším na Šumavě. Kratší alternativa je dlouhá necelých 7 km a počítá s výjezdem lanovkou na ŠPIČÁK (1 202 m), odkud vede přes Černé jezero zpět do hotelu. Nocleh.

 

3.den - Přejezd busem do vyhledávané šumavské osady PRÁŠILY, kam se kvůli nedalekému výcvikovému prostoru mohlo dlouhou dobu pouze se speciální propustkou. Okružní túra (cca 17 km) nádhernou přírodou, do nitra Národního parku k PRÁŠILSKÉMU JEZERU a výstup na POLEDNÍK (1 315 m) s populární vyhlídkovou věží, která je dalším pozůstatkem období železné opony (aktuálně prochází rekonstrukcí s plánovaným termínem dokončení srpen 2021). Méně náročný itinerář je zkrácen o Poledník a měří zhruba 8 km. Závěrem návštěva botanické zahrady (přehlídka typické šumavské flóry včetně skalniček, trvalek a dřevin). Návrat na ubytování.

 

4.den - Výlet do sousedního Německa. Výšlap ze sedla Brennes na VELKÝ JAVOR (1 457 m) - nejvyšší vrchol Šumavy a Bavorského lesa, který je zároveň oblíbeným lyžařským střediskem) a dále k VELKÉMU JAVORSKÉMU JEZERU. Celkem cca 7 km. Možnost občerstvení v restauraci, zapůjčení loděk nebo cca hodinové procházky okolo jezera. Síly lze ušetřit využitím lanové dráhy na vrchol Velkého Javoru, čímž se délka vycházky zkrátí na cca 4 km. Návrat na ubytování.

 

5.den - Výjezd lanovkou na PANCÍŘ (1 214 m), odkud jsou za jasného počasí vidět Alpy. Cca 9 km přechod přes malebnou vesničku HOJSOVA STRÁŽ (prohlídka unikátního orloje znázorňujícího mimo jiné pohyb Slunce, znamení zvěrokruhu a fázi Měsíce) k železniční zastávce HAMRY. Návrat vlakem zpět do Železné Rudy.

 

6.den - Romantický výlet panenskou přírodou z rozcestí Prášilský potok k okouzlujícímu JEZERU LAKA, nejmenšímu a nejvýše položenému na Šumavě. Pokračování do osady Nová Hůrka (celkem cca 12 km).Návrat na ubytování. Prohlídka kostela Panny Marie Pomocné v Železné Rudě. Nocleh.

 

7.den - Zastávka v bývalém hornickém městě KAŠPERSKÉ HORY, který býval zlatou pokladnicí českého království, Možnost návštěvy některého z místních muzeí (historických motocyklů, expozice české hračky či seismografie). Pozornost si zaslouží také skříňový, 4,5 m velký, Betlém z roku 1859. Návštěva nedalekého strážního hradu KAŠPERK, kde se natáčela známá pohádka Anděl Páně a který byl založen již. Karlem IV. Příjezd do Prahy v cca 18 hod.

Ubytování

6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

Stravování

6x polopenze

Cena zahrnuje

dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, WC, DVD, bufet)
 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 6x polopenzi
 průvodce
 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění

► příplatek za jednolůžkový pokoj = 700,- Kč

Doprava

AUTOBUSOVÁ (klimatizace, WC, DVD, bufet).

 

Odjezd: cca 7:00h Praha, Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Rakovník, Plzeň. Návrat do Prahy v cca 18:00h.

 

Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

22.08. (Ne) - 28.08. (So) 2021 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Polopenze
Autobus/Praha
-First minute7 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeská republika
HotelČESKO - Šumava s výletem do SRN 2021
cena za osobu
Termín22.08.2021 - 28.08.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...