odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 961176

Termín: 11.07. (Ne) - 17.07. (So) 2021

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 7 850 Kč

Poloha

ČESKO - Bruntálsko a Opavsko 2021
autobusový poznávací zájezd

 

 

Sovinec - Nová Ves - Slezská Harta - zatopené Osudy - Velký Roudný - Bruntál - Nový Dvůr - Hradec nad Moravicí - Hrubý Jeseník - Ovčárna - Karlova Studánka - Flascharův lom - Bludiště nad Budišovkou - Velké Losiny...

 

 

Termín 2021

dní/nocí

cena (Kč)

11.07.-17.07.7/67 850,-

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.02.2021): -200,- Kč/os.

 

 

 

Program

1.den - Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Prohlídka tajemného hradu SOVINEC, který byl až do počátku 2. sv. války majetkem Řádu německých rytířů. Zastávka v PRADĚDOVĚ GALERII v Jiříkově (gigantická socha "vládce Jeseníků, betlém s 250 ručně vyřezávanými postavami v životní velikosti…). Výstup na šestipatrovou, 32 m vysokou rozhlednu NOVÁ VES s vyhlídkovým ochozem nabízejícím krásné pohledy na Jeseníky a široké okolí. Ubytování v Bruntále.

 

2.den - Komentovaná plavba elektro lodí po údolní nádrži SLEZSKÁ HARTA zbudované na řece Moravici. Exkurze do vodní elektrárny na této nejmladší přehradě v ČR. Výlet naučnou stezkou ZATOPENÉ OSUDY - nenáročnou, cca 1,5 km dlouhou cestou dokumentující na 6 zastaveních osudy místních obyvatel před dokončením vodního díla. Krátký výšlap (cca 3 km) na vyhaslou sopku VELKÝ ROUDNÝ s dřevěnou rozhlednou (pěkné výhledy na přehradu). Návrat na ubytování.

 

3.den - Prohlídka zámku BRUNTÁL vystavěného na netradičním půdorysu kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. V minulosti se tento historický objekt stal kulisou filmových pohádek "Císař a tambor" či "Zlatník Ondra". Odpoledne procházka lipovou alejí a křížovou cestou na Uhlířský vrch s kostelem Nanebevzetí Panny Marie Pomocné (cca 4 km). Přejezd busem Čk obci Mezina, kde začíná vycházka (cca 20 min) k lávovým proudům vyhaslé Venušiny sopky vytvářející zde neobyčejné čedičové varhany. Alternativně odpočinek v WELLNESS CENTRU v Bruntále (kromě plaveckého zde najdete rovněž relaxační bazén s řadou masážních prvků, vířivky, tobogán či venkovní divokou řeku). Návrat na ubytování.

 

4.den - Návštěva arboreta NOVÝ DVŮR zahrnující venkovní dendrologickou kolekci dřevin pěti světadílů a skleníkovou expozici tropických a subtropických rostlin. Jedná se o cca 7 000 druhů rostlin, dřevin, bylin a zahradních odrůd na ploše přibližně 20 ha. Místní sbírka Rhododendron se právem řadí mezi nejbohatší u nás. Prohlídka rozsáhlého zámeckého komplexu HRADEC NAD MORAVICÍ přezdívaného "Perla Slezska". Tvoří ho empírový Bílý, novogotický Červený zámek a hradební věž s tzv. Bílou věží. V interiéru budete moci obdivovat luxusně zařízené reprezentativní salóny a hostinská apartmá připomínající pobyty takových hudebních velikánů jako byly Beethoven, Paganini, Liszt… Procházka přilehlým anglickým parkem k tzv. Bezručově vyhlídce. Návrat na ubytování.

 

5.den - Program v oblasti HRUBÉHO JESENÍKU. Výjezd busem na OVČÁRNU, která je nevýše položeným lyžařským střediskem v ČR. Lehký výlet k chatě Barborka (cca 3 km) nebo výstup na Praděd (1 492 m; cca 4 km/1 cesta). Variantně sestup po naučné stezce malebným údolím Bílé Opavy vedoucí zčásti po dřevěných lávkách a schůdcích (cca 6 km). Návštěva půvabného lázeňského střediska KARLOVA STUDÁNKA s ojedinělým horským klimatem. Návrat na ubytování.

 

6.den - Prohlídka BŘIDLICOVÉHO LOMU a důlního muzea. Možnost "vyštípání" vlastního kamenného suvenýru v muzeu břidlice v BUDIŠOVÉ NAD BUDIŠOVKOU. Návštěva restaurovaného vodního mlýna WESSELSKY z 16. stol. Návrat na ubytování.

 

7.den - Exkurze do unikátní ruční papírny VELKÉ LOSINY, která byla založena již na sklonku 16. století. Během prohlídkového okruhu se dozvíte o tradiční výrobní technice papíru, dějinách řemesla i řadě technických zajímavostí. Návštěva nádherného renesančního zámku Velké Losiny s charakteristickými trojpodlažními arkádami (chloubou interiérů je rytířský sál a tapiserie ze 17. stol.) Alternativně relaxace v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH s přírodními sirnými prameny. Jedná se o 9 bazénů napuštěných léčivou termální vodou cca 33oC teplou. Příjezd do Prahy v cca 21 hod.

Ubytování

6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

Stravování

6x polopenze

Cena zahrnuje

dopravu zájezdovým autobusem (klimatizace, WC, DVD, bufet)
► 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
► 6x polopenzi
► vstupenku do wellness centra Bruntál na 90 min.
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění
► příplatek za jednolůžkový pokoj = 1 400,- Kč

Doprava

AUTOBUSOVÁ (klimatizace, WC, DVD, bufet)

 

Odjezd: cca 6:30h Praha, Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Rakovník. Návrat do Prahy v cca 21:00h.

 

 

Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

11.07. (Ne) - 17.07. (So) 2021 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Polopenze
Autobus/Praha
-First minute7 850 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeská republika
HotelČESKO - Bruntálsko a Opavsko 2021
cena za osobu
Termín11.07.2021 - 17.07.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...