odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 899651

Termín: 31.08. (Čt) - 07.09. (Čt) 2023

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 37 500 Kč

Poloha

AZORY - Sao Miguel - Terceira 2023

letecký poznávací zájezd

 

 


ostrovy Sao Miguel a Terceira...

 

 

 

Termín 2023

dní/nocí

cena (Kč)

31.08. - 07.09.8/737 500

07.09. - 14.09.

(termín vyprodán)

8/737 500

 

 

 

 

 

Program

1.den - V cca 13.30 hod. odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov TERCEIRA, který je okouzlující kombinací hustých porostů, pastvin rozdělených zídkami do stovek zelených obdélníčků a čedičových útesů, o které se tříští vlny oceánu. Ubytování v hotelu s bazénem, ve středisku Praia da Vitória známým pro své pestrobarevné budovy a krásnou písečnou pláž.

 

2.den - Zastávka na vyhlídce SERRA DE CUME, odkud lze spatřit půlku ostrova. Nenáročná návštěva unikátní vulkanické jeskyně ALGAR DO CARVAO umožňující nahlédnout do vegetací zarostlého nitra sopky. Prohlídka hlavního města ANGRA DA HEROISMO, jehož přístav býval mezi portugalskými a španělskými mořeplavci důležitou zastávkou na jejich objevitelským plavbách do Afriky, Asie a Ameriky. Díky půvabnému historickému jádru s úzkými uličkami (UNESCO) je dnes památkově nejcennějším místem celého Azorského souostroví. Procházka k majáku na mysu CONTENDAS, která nabídne úžasné pohledy na skalnaté útesy a nekonečnou hladinu oceánu za nimi. Zastávka ve vesničce SAO SEBASTIAO s neobyčejnou stavbou freskami zdobeného kostelíku. Návrat na ubytování.

 

3.den - Krátká vycházka vulkanicky aktivní oblastí FURNAS DO ENXOFRE, po stezce podél sirných funarol - puklin v zemi, ze kterých unikají sirné plyny. Procházka okolo magického jezírka LAGOA DAS PATAS obklopeného cedrovým lesem. Návštěva sýrárny s degustací a možností nákupu. Zastávka na skvostných vyhlídkách SERRETA a RAMINHO. Relaxace v lávových jezírkách BISCOITOS. Přes vyhlídku PONTA DO MISTERIO návrat zpět na ubytování.

 

4.den - Ranní přelet (cca 40 min.) na ostrov SAO MIGUEL. Pěší prohlídka PONTA DELGADA - hlavního města Azorských ostrovů (pobřežní promenáda, úzké uličky s honosnými budovami, katedrála, tržnice…). Ubytování v centru města. Odpoledne fakultativní lodní výlet za pozorováním DELFÍNŮ a VELRYB, které se zde hojně vyskytují. Zahlédnout lze obvykle rovněž vorvaně či delfíny křídlaté. Návrat na ubytování.

 

5.den - Výlet na západ ostrova. Návštěva oblasti SETE CIDADES, sopečného masivu - dle některých výkladů pozůstatku slavné Atlantidy. Úchvatné panorama z tzv. KRÁLOVSKÉ VYHLÍDKY - VISTA DO REI nabízející nezapomenutelný pohled na Modré a Zelené jezero vyplňující impozantní kráter s obvodem 12 km a kolmými stěnami vysokými 300 m. Procházka k další z vyhlídek - BOCA DO INFERNO. Přejezd do oblasti MOSTEIROS - možnost koupání v přírodních bazéncích na břehu oceánu. Návrat na ubytování.

 

6.den - Program ve střední části ostrova: vyhlídka PICO DE FERRO nad kalderou FURNAS s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, které jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody; procházka kolem vulkanického jezera; návštěva observatoře; fakultativně oběd v podobě tzv. cozida - pokrmu připraveného v horké lávové půdě; na závěr návštěva zahrady TERRA NOSTRA s bujnou exotickou vegetací a relaxace v termálních pramenech. Návrat na ubytování.

 

7.den - Návštěva městečka LAGOA a exkurze do keramické dílny VIEIRA. Sopečné jezero LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero) patřící k jedné z největších přírodních atrakcí ostrova. Jedná se o modře zabarvenou vodní plochu zaplňující dno vyhaslého kráteru obklopeného vysokými kopci s bílými písčitými plážemi. Zastávka v návštěvnickém centru CALDEIRA VELHA s biosférickou rezervací a geotermálními prameny. Prohlídka GORREANA - jediné evropské čajové plantáže s muzeem zahrnujícím dodnes funkční zařízením z 19. stol. na zpracování čaje. Návrat na ubytování.

 

8.den - Ranní transfer na letiště. Přílet přes Lisabon do Prahy v cca 18.30 hod.

Ubytování

7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

 

Možnost příplatku jednolůžkového pokoje = 7 000 Kč.

Stravování

7x snídaně

Cena zahrnuje

letenku Praha - Terceira - Sao Miguel - Praha včetně odbaveného zavazadla
► dopravu klimatizovaných autokarem
► 7x ubytování v hotelu***
► 7x snídani
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění vč. poj. storna (lze připlatit u CK)
► doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 70 €
► příplatek za jednolůžkový pokoj = 6 000 Kč/pobyt

Doprava

LETECKÁ + transfery na Azorech klimatizovaným autokarem.


Odlet/Přílet: Letiště Václava Havla - Praha 6. 

 

Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

31.08. (Čt) - 07.09. (Čt) 2023 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky/Praha
-37 500 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměAzorské ostrovy
MístoAzorské ostrovy
HotelAZORY - Sao Miguel - Terceira 2023
Cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji
Termín31.08.2023 - 07.09.2023
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...