odjezdy z ČR, nejlevnější česká cestovní kancelář, kvalitní zájezdy, travelsport

ID: 506157

ARMÉNIE - GRUZIE 2022 ***

Termín: 02.06. (Čt) - 10.06. (Pá) 2022

Délka pobytu: 9 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 29 990 Kč

Poloha

ARMÉNIE - GRUZIE 2022

devítidenní letecký poznávací zájezd

 

 

Tbilisi - Velký Kavkaz - Ananuri - Stepansminda - Kazbek - Haghpat - Sagmosavank - Jerevan - Ečmiadzin - Zvartnoc - Chor Virap - Noravank - Garni - Geghard - Sevan - Gori - Uplisciche a další...

 

 

Termín 2022

dní/nocí

cena (Kč)

02.06. – 10.06.9/829 990
22.09. - 30.09.9/829 990

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.02.2022): -800,- Kč/os.

Program

1.den - V cca 19 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Gruzie (čekání na přestupu cca 1 hod.).

 

2.den - V nočních hodinách přílet do gruzínské metropole TBILISI, malebně rozložené na březích řeky Kura. Krátký transfer do hotelu. Odpočinek na pokojích. Po pozdní snídani prohlídka nejzajímavějších pamětihodností města: starobylé jádro s úzkými uličkami, chrámem Metechi ze 13. stol., synagogou a katedrálou Sioni; procházka po futuristickém Mostě míru; přejezd k monumentální soše "Matky Gruzie" a sestup k pevnosti Narikala, odkud se naskýtají krásné výhledy na centrum Tbilisi… Nocleh.

 

3.den - Vyhlídková cesta tzv. Gruzínskou vojenskou silnici vedoucí pohořím VELKÝ KAVKAZ až do sousedního Ruska. Cestou návštěva působivého hradu ANANURI, jednoho z největších a nejkrásnějších pozdně feudálních architektonických komplexů Gruzie. Pokračování v panoramatické jízdě se zastávkou v průsmyku Džvari (2 400 m). Příjezd do stylového horského střediska STEPANSMINDA, odkud se vydáte džípy k poutnímu kostelíku GERGETI (2 170 m) s úchvatným panoramatem mohutných ledovců a majestátných štítů Kavkazu včele s legendární horou KAZBEK (5 047 m). Návrat na ubytování.

 

4.den - Přejezd do Arménie, země, která jako první na světě přijala křesťanství. Prohlídka výstavného kláštera HAGHPAT (UNESCO), představujícího vrchol místní religiosní architektury inspirované byzantskými i lidovými prvky. Návštěva fotogenického monastýru SAGMOSAVANK ze 13. stol., vystavěného na hraně impozantního kaňonu řeky Kasakh. Přejezd do Jerevanu. Ubytování.

 

5.den - Prohlídka JEREVANU, hlavního města Arménie (památník genocidy z roku 1915, muzeum Matenadaran s vzácnými rukopisy…). Exkurze do závodu NOY produkující světoznámý koňak (ochutnávka). Návštěva EČMIADZINU, sídla "katholikose" (hlavy Arménské apoštolské církve) se čtyřlístkem skvostných chrámů zapsaných na seznamu UNESCO. Zastávka u velkolepých pozůstatků katedrály ZVARTNOC ze 7. stol. Návrat na ubytování.

 

6.den - Návštěva mytického monastýru CHOR VIRAP s nádhernou siluetou biblické hory Ararat v pozadí. Největší zajímavostí je kromě chrámu Matky Boží také kobka sv. Řehoře, ve které tento světec strávil 13 let svého života, než vyléčil pohanského krále ze šílenství. Prohlídka atraktivního kláštera NORAVANK ležícího v krásném údolí lemovaném do červena zbarvenými skalami. Zvláštností je dvoupatrový kostel ze 14. stol. připomínající pohřební chrámy z počátku arménského křesťanství. Návrat na ubytování.

 

7.den - Zastávka u antického svatostánku GARNI zasvěceného bohu slunce Heliovi. Návštěva turisty i místními obyvateli vyhledávaného kláštera GEGHARD (UNESCO) představující řadu kostelů a hrobek, z nichž většina je vytesána přímo do skály. Uvážete-li zde prý svůj kapesníček na některý z keřů, Vaše přání se vyplní. Cesta podél rozlehlého jezera SEVAN (plocha 940 km2) rozprostírajícího se téměř 2 000 m vysoko. Překročení hranice zpět do Gruzie. Ubytování v Tbilisi.

 

8.den - MCCHETA - prohlídka bývalého hlavního města a duchovního centra Gruzie s chrámem Džvari zbudovaným na skalním ostrohu a opevněnou katedrálou Sveticchoveli z 11. stol. (UNESCO). Zastávka v GORI, rodišti Josifa Vissarionoviče Stalina. Návštěva muzea oslavující kult tohoto nechvalně proslulého diktátora. Prohlídka unikátního prehistorického skalního města UPLISCICHE pocházejícího z prvního tisíciletí před Kristem (150 jeskynních místností a chodeb na ploše cca 8 ha). Návrat na ubytování.

 

9.den - Ráno transfer na letiště. Přílet přes Istanbul do Prahy v cca 18 hod. (čekání na přestupu cca 3,5 hod.).

 

Video VÍTEJTE V ARMÉNII ke shlédnutí zde:                                   Video VÍTEJTE V GRUZII ke shlédnutí zde:

     

Ubytování
8x v hotelu*** ve 2 lůžkovém pokoji s vlastním příslušenstvím, na přání zákazníka lze zajistit 3-lůžkový pokoj formou přistýlky.
Stravování

8x snídaně a 7x večeře

Cena zahrnuje

letenku Praha – Tbilisi – Praha, včetně poplatku za odbavené zavazadlo

 dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
 8x ubytování v hotelu***
 8x snídani a 7x večeři
 místního a českého průvodce
 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 komplexní cestovní pojištění (lze připlatit u CK)
 doporučené kapesné na vstupné a spropitné cca 60 EUR

Doprava

Letecká + přejezdy klimatizovaným autokarem v Arménii a Gruzii.
Odlet/Přílet: letiště Václava Havla - Praha 6.

 

 

Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

02.06. (Čt) - 10.06. (Pá) 2022 - 9 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Polopenze
Letecky/Praha
-First minute29 990 Kč
Vybrat termín
22.09. (Čt) - 30.09. (Pá) 2022 - 9 dní, 7 nocí
Cena za osobu
Polopenze
Letecky/Praha
-First minute29 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměArménie
Místopoznávací zájezd
HotelARMÉNIE - GRUZIE 2022
Cena za osobu
Termín03.06.2022 - 10.06.2022 - s dopravou 02.06.2022 - 10.06.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...