odjezdy z ČR, nejlepší česká cestovní kancelář

ID: 566988
Poloha

JAPONSKO 2018

jedenáctidenní poznávací letecký zájezd

 

Tokio - Nikkó - NP Fudži-Hakone - Fudži - Kamakura - Kjóto - Nara - Ósaka - Himedži... V CENĚ ZÁJEZDU 6 JÍZD SLAVNÝM ŠINKANSENEM!!! Airbus A380 na lince Praha - Dubaj - Tokio, Dubaj - Praha!!!

 

Vydejte se s námi do kouzelné "země vycházejícího slunce" - Japonska. Tento císařský ostrovní stát datuje osídlení na jeho území již před 500 tisíci lety! Podle tradiční japonské mytologie bylo Japonsko založeno v  7. století př. n. l. původním císařem Jimmu. Japonsko je ostrovní země, kde se snoubí nejmodernější technologie se starým Orientem. Kvalitní technologie se zasluhuje o dobré jméno Japonska na světovém trhu. Jeho mrakodrapy zastupují nejmodernější výkvěty novodobé architektury, starobylé chrámy, sochy i překrásné zahrady prohlubují nádech východního orientu a udržují tradice tehdejšího Japonska.

Program

1.den - Odpoledne odlet z Prahy přes Dubaj do Japonska (čekání na přestupu cca 3 hod.).

 

2.den - Ve večerních hodinách přílet do TOKIA - metropole Země vycházejícího slunce, která je nejlidnatější městskou aglomeraci na světě a místem s neopakovatelnou atmosférou, kde se supermoderní technologie snoubí se starobylou orientální kulturou. Transfer na ubytování v centru města.

 

3.den - První část prohlídky TOKIA: nejstarší čtvrť Asakusa poničená bombardováním za 2. sv. války s nejnavštěvovanějším chrámem hlavního města - Sensódži, který ukrývá vzácnou zlatou sošku bohyně milosrdenství; vstupní brána Kaminarimon vyzdobená obřím lampionem; vyhlídková plavba lodí po řece Sumida; stylová císařská zahrada Hamarikjú - zelená oáza a místo odpočinku uprostřed zástavby mrakodrapů; přesun do oblasti tokijské zátoky se siluetou visutého mostu Rainbow Bridge; populární nákupní a zábavní čtvrť Odaiba; finanční distrikt Ginza s butiky nejluxusnějších světových značek; futuristické Tokijské kongresové centrum vystavěné ze skla a oceli ve tvaru lodi… Návrat na ubytování.

 

4.den - Celodenní výlet za hranice pulsujícího velkoměsta - do atraktivní oblasti NP FUDŽI-HAKONE zahrnující jízdu vlakem, lodičkou i lanovkou. Nenáročná procházka exotickou přírodou s neopakovatelnými výhledy na posvátnou sopku FUDŽI, která je nejvyšší horou celého ostrovního státu a jejíž špička pokrytá sněhem je neodmyslitelnou součástí reklamních prospektů cestovních kanceláří. Odpoledne relaxace v tradičních termálních koupelích Onsen, patřící k oblíbenému způsobu odpočinku místního obyvatelstva. Večer dokončení prohlídky TOKIA: obchodní a administrativní centrum Šindžuku s nejrušnějším železničním nádražím na světě a množstvím moderních výškových budov v čele s Tokijskou radnicí, odkud lze z výšky 200 m nad zemí vychutnat nádherné večerní panorama; procházka okrskem Kabukičó - bývalým doupětem proslulé mafie Jakuza - dnes "vykřičenou" čtvrtí zábavních podniků nejrůznějšího druhu. Návrat na ubytování.

 

5.den - Přejezd do NIKKÓ (UNESCO), příjemného horského střediska situovaného uprostřed prastarých cedrových lesů. Návštěva svatyně Tóšógú zasvěcené Iejasu Tokugawa, prvnímu šogunovi tohoto slavného rodu, na jejíž velkolepé výzdobě pracovalo po 2 roky na 15 000 řemeslníků. Prohlídka úchvatného chrámového komplexu Rinnódži a krásné přilehlé zahrady Šójó-en. Pokračování k šintoistické svatyni Futarasan s fotogenickým, červeně natřeným můstkem Šinkjó. Návrat na ubytování.

 

6.den - Hodinová cesta vlakem do starobylého města KAMAKURA, bývalé metropole země: socha velkého bronzového Buddhy - Daibucu, který se díky vlně tsunami ocitl pod širým nebem (možnost návštěvy útrob 13 m vysoké sochy); chrám Hasedera s pozlacenou, 9 m vysokou sochou bohyně milosrdenství vyřezanou z jednoho kusu dřeva; šintoistická svatyně Hačimandžingú - duchovní centrum oblasti. Dvouhodinový přejezd slavným šinkansenem z Tokia do Ósaky. Ubytování.

 

7.den - Celodenní prohlídka KJÓTA, historické residence císařů, díky jejichž působení se město na dlouhá staletí stalo kulturním a duchovním centrem celého japonského souostroví. Při troše štěstí zde potkáte i opravdovou Gejšu v kimonu a tradičních dřevácích geta, s tváří bílou jako sníh a drdůlky zdobenými dlouhými dřevěnými jehlicemi. Na vlastní oči se budete moci přesvědčit, že Kjóto a jeho okolí je opravdovou pokladnicí historických památek, o čemž svědčí fakt, že hned sedmnáct objektů je zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlídka chrámů Kijomizudera (tzv. Kláštera čisté vody) a Nanzendži, stejně jako "Zlatého" a "Stříbrného" pavilónu (působiště zenové sekty Rinzai) obklopeného vysoce ceněnými zahradami. Návrat na ubytování. Večer možnost zhlédnutí folklorního představení ve čtvrti Gion.

 

8.den - Výlet do nedalekého okouzlujícího města NARA s množstvím volně se pohybujících srn žebrajících od turistů sušenky: chrám Tódaidži s největší dřevěnou budovou na světě ukrývající další z gigantických soch Buddhy. Cestou zpět zastávka v chrámu Fénixe, jež je vyobrazen na 10 jenové minci, a který je spojený s pěstováním speciálního zeleného čaje (možnost ochutnávky a nákupu). Podvečerní procházka neobyčejnou, 3 km dlouhou řadou bran zasvěcených bohyni Inari (místo natáčení filmu Gejša). Návrat na ubytování.

 

9.den - Dopoledne prohlídka zámku Nidžó, rezidence šogunů s bohatou vnitřní výzdobou. Přejezd rychlovlakem Šinkansen do HIMEDŽI se samurajským hradem, který je nejzachovalejší středověkou památkou v Japonsku. Nachází se v krásném přírodním prostředí a ve svém exteriéru kombinuje jak zdobné tak obranné prvky. Právem se tato stavba stala filmovou kulisou snímků jako Poslední Samuraj, Ran či jedné z Bondovek. Návrat na ubytování. Procházka noční Ósakou. Nocleh.

 

10.den - Návštěva ÓSAKY, významného přístavu na poloostrově Honšú, místa odkud se do celého světa rozšířily instantní nudle (dominanta města - futuristický mrakodrap Umeda s otevřeným vyhlídkovým ochozem přístupným po eskalátorech vedoucích ze sousední věže; Ósacký hrad s muzeem dokumentujícím dějiny města; ochutnávka vyhlášených specialit ve čtvrti Namba; procházka "retročtvrtí" Šinsekai…). Transfer na letiště. Ve večerních hodinách odlet přes Dubaj zpět do ČR (čekání na přestupu cca 4 hod.).

 

11.den - Přílet do Prahy v časných odpoledních hodinách.

 

VIDEO o JAPONSKU ke shlédnutí ZDE:

Ubytování

8x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s manželskou postelí a vlastním sociálním zařízením)

Stravování

8x snídani (zpravidla formou bufetu; se zajištěním dalšího stravování během zájezdu bude nápomocen průvodce - ochutnávat budete moci místní speciality i využívat služeb zavedených fast food řetězců)

Cena zahrnuje

letenku Praha - Tokio a Ósaka - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (Emirates)

veškerou dopravu a transfery dle programu (mezi městy je přeprava zajištěna vlaky a superexpresy Šinkansen; během prohlídek měst se využívá MHD)

8x ubytování v hotelu (manželská postel)

► 8x snídaní (zpravidla formou bufetu; se zajištěním dalšího stravování během zájezdu bude nápomocen průvodce - ochutnávat budete moci místní speciality i využívat služeb zavedených fast food řetězců)

průvodce

pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 cestovní pojištění  900 Kč/os.

vstupné dle programu (cca 100 USD)

Odlet

Praha - letiště Václava Havla Praha 6

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

 

SLEVY a PŘÍPLATKY

Příplatky:

- příplatek za pokoj s oddělenými lůžky = 2 000,- Kč/pokoj/zájezd

 

Časová sleva:

- Časová sleva při min. 30% zálohy (akce platí do 28.02.2018) = - 1 000,- Kč/os.

28.05. (Po) - 07.06. (Čt) 2018 - 11 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena na osobu (dvoulůžkový pokoj-manželská postel)
Snídaně
Letecky/Praha
-First minute65 990 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...